Méregdrága szinglilét

Borítókép: Méregdrága szinglilét
Egy brit felmérés szerint óriási ráfizetés az egyedüllét.

Idén szeptemberben londoni szociológusok nyilvánosságra hozták tanulmányukat, amely a szinglilét költségeit vizsgálta. Azt mindig sejtettük, hogy egyedül élni, lakást fenntartani, stb., stb., drágább, mint párban, ám azt azért nem gondoltuk volna, hogy a különbség ilyen hatalmas. A felmérés eredményei szerint ugyanis az Egyesült Királyságban ma egy egyedülálló személy 5000 fonttal költ többet évente, mint azok, akik párban élnek.

Lássuk hát részletesen a kutatás végeredményeit:

- A brit lakosság egyharmada él egyedül (ez a szám nagyjából megegyezik a nyugat-európai átlaggal). Az egyedülállók száma évente nagyjából 145 000-rel növekszik.

- A szinglik évente átlagban 1107 fontot költenek randizásra.

- Egy egyedül élő személy létköltsége 2011-ben 5000 fonttal volt több mint azoké, akik párban élnek és osztoznak a mindennapi költségeken. Ha összeadjuk, egy emberöltő alatt ez kb. 250 000 font.

- A szinglik átlagban 2000 fontot költenek évente élelemre, míg a kapcsolatban élők csupán 1500 fontot.

- A férjezett nőkhöz viszonyítva az egyedülálló nőknél 23%-kal nagyobb a halálozási arány: ez azt jelenti, hogy az egyedülálló nők 7-15 évvel élnek kevesebbet a házasságban, kapcsolatban élő társaiknál.

- És a végére a jó hír: a brit szingli nők 10%-kal többet keresnek, mint párkapcsolatban élő társaik!

A kézzel fogható adatok mellett a kutatás az egyedülálló nők és férfiak lelkivilágát is vizsgálta. Kiderült, hogy a harminc év feletti egyedülálló nők 85%-a érzi magát szociális fogyatékosnak, és ez a környezet reakcióinak köszönhető. "Bárhová megyek, mindig sajnálkozó tekintetek kereszttüzében találom magam, és folyamatosan záporoznak rám a ››nem halogathatod már sokáig a gyerekszülést, előbb utóbb meg kell állapodnod valaki mellett‹‹ jellegű megjegyzések" – írta Jessica Hopkins, egy 26 éves, szingli újságíró. Férfiak esetében – mily meglepő!:) – ez a szám jóval kisebb: a harminc év feletti egyedülálló férfiak 15%-a, a negyven év felettieknek pedig csupán a 22%-a érez magán a családalapítással, házassággal kapcsolatos nyomást. Tanulságos, elgondolkodtató és kissé ijesztő eredmények, nem? Vajon nálunk mi lehet a helyzet?

Fotó: photl.com