Az ebédidő szent és sérthetetlen – 5 érv, hogy bevezesd a munkahelyi étkezést!

Borítókép: Az ebédidő szent és sérthetetlen – 5 érv, hogy bevezesd a munkahelyi étkezést! Forrás: Getty Images (TanyaJoy)
Munka közben is muszáj megállni, ha más nem addig, amíg energiát veszünk magunkhoz. És ezt jobb, ha nem a gép előtt ülve tesszük!

Sajnos nagyon sokakkal előfordul, hogy egyáltalán nem tulajdonítanak fontos szerepet az étkezésnek a hétköznapokon, ezzel egy viszonylag egészségtelen életmódot kialakítva maguknak. Pedig munka közben is muszáj megállni, ha más nem addig, amíg energiát veszünk magunkhoz, hogy aztán folytatni tudjuk. Ha eddig te is azok táborát gyarapítottad, akik akarva akaratlanul megvonták maguktól a munkahelyi étkezést, ezekkel a tippekkel talán meghozzuk a kedved a falatozáshoz!

Forrás: Getty Images (Westend61)

1) Több „énidő”

Ha minden nap betartod, hogy adott időpontban felállsz a helyedről és 20-30 perc alatt megebédelsz, máris értékes énidőhöz jutsz általa. Evés közben elkalandozhatsz az iroda falain kívülre, átgondolhatod, hogy mit csinálsz majd hétvégén, vagy hogy milyen sütit akarsz sütni este. Persze tudatosan figyelhetsz minden egyes falatra is, még élvezetesebbé és laktatóbbá téve az étkezést, ami nem utolsó sorban remek meditálási lehetőség.

2) A monotonitás megbontása

Megszakíthatod vele a végtelennek tűnő feladatokat, felállhatsz a helyedről, átmozgathatod magad, percek alatt új környezetbe kerülhetsz. Ha van rá lehetőséged, válassz egy közeli étkezdét az ebéd helyszínéül, hogy ténylegesen el is hagyd arra az időre a munkavégzésed megszokott helyét! Amire visszaérsz, máris kicsit feltöltődtél az új ingerektől.

3) Egy kis főzőcske

Még ha nem is igazán szeretsz a konyhában szorgoskodni, egész biztosan van olyan étel, amit pikk-pakk te is el tudsz készíteni. A főzés is lehet kikapcsolódás, ha nem robotmunkaként gondolsz rá. Munkahelyre vihető, otthon gyorsan elkészíthető recepteket mi is ajánlunk neked a cikk végén a galériában!

4) Csapatépítés

Egy kis dumcsi a kollegákkal napközben, nem munkahelyi témákról talán mindenkinek jól esik. Megbeszélhetitek, hogy ki milyen hétvégi programot tervez a családdal, milyen volt az iskolai ünnepség, vagy tábor, de akár recepteket is cserélhettek.

5) Hosszú távon egészségesebben

Szinte minden dietetikus azt javasolja, hogy legalább napi 5 étkezést iktassunk be az időbeosztásunkba. Nem kell, hogy ezek mindegyike kiadós fogyasztás legyen, inkább több, kisebb étkezés lenne az ideális. Ha rutinszerűen ebédelsz a munkahelyeden, úgy már egyet le is tudtál az 5 közül, így máris nagyobb eséllyel indulsz az egészségesebb életmód felé vezető úton.