A 6 leggyakoribb hiba húzódzkodás közben

Borítókép: A 6 leggyakoribb hiba húzódzkodás közben Forrás: Askmen India
Így csináld, ha fejlődni akarsz.

Reneszánszát éli a húzódzkodás, sokan mégis hibásan hajtják végre a mozdulatsort, aminek szerencsétlen esetben komoly sérülés is lehet az eredménye. A gyakorlat leggyakoribb hibáit vesszük át az alábbiakban személyi edzők tippjei alapján.

1. A legtöbben sajnos karnehéz feladatnak tekintik a húzódzkodást, pedig a karhajlítók mellett a lapockák körüli hátizmok is rendkívül fontosak a precíz végrehajtás szempontjából.

2. Néhányan az állukkal csalnak, amint az elérni kívánt szint közelébe érnek, hátradöntik a fejüket, aztán már engedik is vissza magukat.

3. Utóbbival függ össze a harmadik pont: ha sikerült felhúznod magad a rúd fölé, ne engedd rögtön vissza magad, tartsd fent magad pár másodpercig.

4. Sokan csak túl akarnak lenni végre a dolgon, úgyhogy nem engedik vissza függőleges helyzetbe a karjaikat.

5. Ha úgy érzed, nem lépsz egyről a kettőre, ne add fel, koncentrálj inkább a "negatív" irányú mozgásra. Állj fel valamire, hogy kinyújtott karral elérd a rudat, húzd fel magad, majd szépen lassan engedd vissza a testedet. Pro-tipp: húzd fel a térded, így még több utat tehet meg lefelé a tested.

6. A szakemberek szerint sokan túl keveset csinálnak meg ebből a gyakorlatból. Minimum harmincszor kell megismételni a mozdulatsort, úgy már szép eredményeket lehet elérni.