Kánikula túlélési kézikönyv amatőr BKV felhasználóknak

Borítókép: Kánikula túlélési kézikönyv amatőr BKV felhasználóknak
Elérkezett az évnek az az időszaka, amikor még a légkondicionált kilences buszon is mozdulatlanul ülve próbálok túlélni, nehogy véletlenül a hátamon vagy a mellközömben csorgó izzadság hozzáérjen a ruhámhoz, mert annál borzasztóbb érzés a világon nincs. A kánikulában nem is az a legkellemetlenebb, hogy izzadunk, mint a ló, hanem hogy olyanok is ugyanezt teszik a tömegközlekedési eszközökön, akik nálunk jóval kevesebbet – vagy kevésbé hatékonyan? – tisztálkodnak.

Bár mások illatán sokat nem tudunk változtatni, fogadjátok szeretettel túlélési tippjeink azoknak, akik nem olyan szerencsések, hogy légkondicionált autóban, valami vízparton, vagy legalább egy medencében ázva élik túl ezeket a kemény napokat.


Level 1 – a nem megyek sehová taktika
Haladóbbak beteget jelenthetnek munkahelyükön, hogy a szigorúan leengedett redőnyökkel ellátott, jobb esetben légkondicionált lakásból ki se kelljen mozdulniuk, de ezt azért nem javasolnánk. A legtöbb munkahelyen kellemes 24 fok van, és milyen jókat lehet veszekedni a kollégákkal azon, hogy pontosan milyen fokozatra is állítsuk a légkondit.



Level 2 – Hideg ásványvíz
A hideg ásványvíz magaddal hurcolása nem csak élettanilag fontos, hogy hidratálj ebben a borzasztó időben. Ha nagyon nem bírod, akár magadra is öntheted. Kevésbé szalonképes, de nagyon hasznos, és biztos lehetsz benne, hogy mindenki irigykedve fog rád nézni a városban, hogy meg merted tenni.



Level 3 – A vámpír üzemmód
Teljesen mindegy hová tartok éppen, egészen biztos, hogy csak és kizárólag árnyékban vagyok hajlandó haladni a cél felé. Ha éppen már nem tudok árnyékban lenni, a napon tartózkodásomat a két árnyékos rész közötti sprintre redukálom.



Level 4 – Legyező
Vigyél magaddal legyezőt az útra. Bár az okosok szerint nem használ semmit, mert annyi energiádba kerül, hogy legyezed magad, mint amennyit hűlsz a levegőmozgás révén, vagy valami ilyesmi. Nem teszteltük fizikai folyamatok elemzésével, hogy valóban így van-e, viszont nem utolsó ötlet megkérni az útitársad, hogy legyezzen, ha van rá lehetőség.



Level 10 – A hajmosás
Ilyen melegben amúgy is ajánlott naponta hajat mosni, és akkor se szól senki egy szót sem, ha nem tökéletesre vasalt hajjal érkezel valahová. Épp ezért a kánikulai strand-haj trend jegyében nyugodtan indulj útnak vizes hajjal. Csodás érzés lesz, ahogy a hideg tincsek a válladra borulnak.



Level 100 – A vizes ruha taktika
A hajmosás taktika egy fokkal nehezített verziója a nem tökéletesre száradt ruhában elindulás. Na nem az éppen mosógépből kivett, csuromvizes göncökre gondolunk... Az ideális vizes ruhát a nyirkos jelzővel aposztrofálnám. Negyedórán belül csontszáraz lesz.


Level 10000 – Érezd magad törékeny és gyönyörű virágnak a hőségben is
Szó szerint. Vigyél magaddal bármelyik százforintos boltban kapható virágpermetezőt. Az orchidea üzemmód, vagyis a finom, és egyenletes vízpárát spriccelő üzemmód, a legcsodálatosabb dolog a világon, amit 45 fokban, a tűző napon, a Blaha Lujza téri 4-6 megállóban el tudsz képzelni.



Level végtelen – A profi
És mi a legjobb ezekben a technikákban? Hogy kombinálhatóak. Az igazán felkészültek másfél liter hűtött ásványvízzel, legyezővel és orchidea locsolóval a kezükben, frissen mosott hajjal és ruhában várhatják a tömegközlekedési eszközöket, szigorúan az árnyék biztosította 35 fok hűsében.


Te is átérzed a kánikula őrjítő hőségével járó kínokat?