Túl fiatal vagyok ahhoz, hogy seprűvénáim legyenek - vagy mégsem?

Borítókép: Túl fiatal vagyok ahhoz, hogy seprűvénáim legyenek - vagy mégsem?
A letöbb nő számára felejthetetlen pillanat az első seprűvéna megjelenése.

Persze negatív értelembe, hiszen jelentkezzen az, aki nem akadt ki, mikor megpillantotta az elsőt. Aztán jött a következő kérdés: nem vagyok még fiatal, hogy seprűvéna legyen a lábamon?

A legnagyobb mítosz az, hogy a seprűvéna csak az időseket érinti, hiszen szinte mindenkinél jelentkezik az élete során, és legtöbbször már egész fiatalon. Jellemzően 20 és 30 éves kor között alakulnak ki az elsők, de nem ritka tizenéveseknél sem.
nyugtatott meg minket Alan Mintz, érsebész.

Az öregedés csak egy a számos tényező közül, ami befolyásolja a seprűvéna kialakulását, hiszen mára már civilizációs betegségnek tekinthető. Terhesség, genetika, elhízás, szteroidok, hormonok, de még a túlzott napozás is kiválthatja. Azok a nők se lepődjenek meg, akik nagy intenzitású, intervallum edzéseket csinálnak vagy sokat állnak, de ha már itt tartunk, az ülőmunka sem segít a helyzeten. Oké, igazából ezeket után arra jutottunk, hogy semmi sem tesz jó a láb keringésének.

Bármi, ami nagyobb nyomás alá helyezi az érrendszert, az seprűvénát okozhat, hiszen az extra igénybevétel megterheli a vénákat, aminek hatására az idő során kitágulnak az erek.
mondta az orvos.

Ám szerencsére nincs többről szó, mint esztétikai problémáról, hiszen a legtöbb esetben a seprűvéna megjelenése mellett nem húzódik egészségügyi kockázata. Igaz, hogy rokona a visszereknek, de fontos kiemelni, hogy nem jár a kettő feltétlenül együtt. Míg visszér egy láthatóan és tapinthatóan megvastagodott ér - és lehet nagyon fájdalmas is -, addig a seprűvéna az apró hajszálerek kitágulása.

Már nem is olyan borzalmas, ugye?