10 év után végre lefogyott, és jógaoktató lett – ezeket a diétabakikat követte el korábban

Borítókép: 10 év után végre lefogyott, és jógaoktató lett – ezeket a diétabakikat követte el korábban
Sokan vágnak bele különböző fogyókúrákba, mégis csak a töredékük képes valóban és tartósan megszabadulni a pluszkilóktól. Évekig így volt ezzel Jenny Sugar is, aki most elárulja, mik voltak azok a hibák, amiket korábban elkövetett, és amik miatt nem tudott megszabadulni a feleslegétől.

„Kihagytam a reggelit”

„Tudtam, hogy kevesebbet kell enni, és ezt úgy oldottam meg sokszor, hogy kibekkeltem a reggelit. Ezzel nem csak az anyagcserémet lassítottam le, de ebédnél már konkrétan farkaséhes voltam.”

Azzal, hogy ennyire éhes volt ebédnél, azt érte el, hogy jóval nagyobb adagot evett, és persze hízott is tőle. Amint leszámolt ezzel a rossz szokással, a súlya is csökkenni kezdett.

„Csak jógáztam”

Mivel nem érezte magát jól a fitnesztermekben, és a futáshoz sem volt elég motivált, mindig csak jógázott. Ez persze teljesen jó mozgásforma, de kell mellé valami, ami felpörgeti a zsírégetést, és az izmokat is jobban erősíti. Ráadásul, ha hozzászokik a tested egy mozgásformához, kevésbé lesz érezhető a hatása is: mindig kell egy kicsit váltogatni az edzéstípusokat!

„Túl sok a jóból”

Bár sokkal jobb, ha az ember egészséges ételekből eszik sokat, mintha egészségtelenekből, az előbbiekben is van kalória, így azokat sem lehet kontroll nélkül fogyasztani.

„Tömtem magamba a kesudiót, aszalt mangót, friss dzsúszokat, mogyoróvajat, teljes kiőrlésű pékárukat, humuszt. Gondoltam, ami egészséges, az mehet agyba-főbe.”

Minden ételnél kell a porciókontroll, mert az egészséges nem egyenlő a diétással. Ne akard tudni, mennyi kalória van mondjuk 100 g mandulában! (De jó, ha tudod: 575 kcal)

Jenny ma boldog, fitt és jógát oktat, úgyhogy érdemes megfogadni a tanácsait!