Biztos, hogy neked való az illat, amit viselsz? Csak így tudhatod meg!

Borítókép: Biztos, hogy neked való az illat, amit viselsz? Csak így tudhatod meg! Forrás: Europress
Ha nem így választottad ki a parfümödet, valószínűleg rosszul választottál.

Van úgy, hogy az ember lánya ösztönből választ és beletrafál, de a manapság elérhető, igen gazdag illatkínálatban biztosan van olyan kreáció, amit még nem ismersz, holott csakis neked, a te személyiségedhez találták azt ki, és aminek a felleléséhez kell némi "kutatómunka". És itt most nem a méregdrága, luxusparfümériák polcain lapuló illatkülönlegességekre gondolunk: a drogériákban, plázákban levő parfümériákban is könnyen rábukkanhatsz arra a parfümre, ami attól lesz kivételesen izgalmas, hogy a te bőrödre kerül! Íme az összes tudnivaló ahhoz, hogy megtaláld a tökéletes illatot!

1. Egy úttal nem fogod megúszni!
A szaglásunk hamar elfárad, így három-négy parfümnél többet egyszerre nem szabad megszagolni. Az a legjobb, ha több körben, különböző napokon keresed fel az üzletet, illetve ha két parfüm között teszel egy kitérőt mondjuk egy kávézóba, és a kávé illatával semlegesíted az előző kölnit.

2. Mindig fújd ki – először papírra!

Az egy ideje már használatban lévő tesztereknek már a fúvókájuknál jól érződik az illatuk. De ahogyan egy rúzs is más színű szájon, mint a tubusban, a kölni is kissé más illatú kifújva. Először mindenképp tesztcsíkra fújd, 5-10 perc elteltével szagold meg újra a csíkot, és ha még mindig tetszik, akkor fújd csak a bőrödre!

3. Vedd számításba a bőrtípusodat!

Az olajosabb bőrön tovább tart az illat, mint a szárazon: ha az előbbi csoportba tartozol, elég lesz számodra egy eau de toilette (EDT), ha az utóbbiba, érdemesebb a magasabb koncentrációjú eau de parfumot (EDP) választani.

4. Vedd számításba, hogy az illat változik!

A fej-, szív-, alapillat kifejezések nem csupán jólcsengő marketingdumák: a fejillatban találhatók a leggyorsabban elpárolgó összetevők, amelyek kifújáskor a leghangsúlyosabbak, ezután mutatja meg magát a szívillat, majd végül az alapillat, amely a leghosszabb ideig elkísér. Ezért fontos, hogy több órán keresztül viseld a parfümöt, és meggyőződj arról, hogy minden fázisban tetszik, amit érzel.

5. Ha tetszik, kérj belőle mintát!

Viseld néhány napig! Figyeld meg a környezeted reakcióját! Figyeld a saját reakciódat! Nekem minden reggel igazi örömforrás, amikor a parfümömet magamra fújom: ugyanolyan élmény, mint első alkalommal. A te lelkesedésed is ennyire kitartó? Ha nem, valószínűleg mégsem az lesz a te illatod. Olyan tapasztalatokról is számoltak már be nekem olvasók, hogy egy-két hét használat után valósággal émelyegtek már attól a parfümtől, ami eleinte annyira tetszett. A minta kitart addig, hogy ezeket a buktatókat el tudd kerülni.

6. Vedd figyelembe az évszakot és az alkalmat is!

Nyárra, nappalra valami könnyebbet, estére valami karakteresebbet – ma már egyre több ilatnak van EDP és EDT változata. Nem csak a koncentráció, de az összetétel is más kissé: az EDT könnyebb, lazább, az EDP súlyosabb, karakteresebb.

7. Inkább a nap második felében indulj szaglászni!

Reggel illetve hidegben nem működik még tökéletesen a szaglásunk, ezért a parfümvadászatot érdemes délutánra hagyni és – ha a hideg utcáról tértünk be – várni, amíg "bemelegszik" az orrunk.