Íme a 2014-es Ultrabalaton eredményei!

Borítókép: Íme a 2014-es Ultrabalaton eredményei!
Az eseményen 4000 feletti létszámú nevező volt, és 150 induló egyedül vállalta a verseny teljesítését.

A kirándulóknak kevésbé, de a futóknak ideális időjárási körülmények között zajlott le hazánk egyik legnépszerűbb futórendezvénye, egyben Közép Európa leghosszabb futóversenye és a legnagyobb hazai balatoni tömegsport esemény, az Ultrabalaton.

Talán a megfelelő körülményeknek is köszönhető az egyéni verseny győztesének kiemelkedő eredménye: 18 óra, 30 perc, 12 másodperc. Ennyi kellett, hogy Ivan Cudin körbefussa a Balatont, ami idén a fónyódi löszfal okozta kerülő miatt kicsit hosszabbra sikerült, mint 212 km.

Az eseményen 4000 feletti létszámú nevező volt, többségük 2-10 fős csapatokban tette meg a távot, de 150 induló egyedül vállalta a verseny teljesítését. Kerékpárral pedig 400 nevező kísérte a futókat. A versenyzőknek összesen 32 óra állt rendelkezésükre, hogy teljesítsék azt a bizonyos egy kört. Végeredményben az indulók 2/3-a ért célba, ami – a verseny nehézségeit tekintve – rendkívül jó eredménynek számít.

A szervezők közel 30 tonna élelmiszert és innivalót hordtak ki a 43 frissítőpontra, az egyéni futóknak 6 ponton főtt ételt is kínálva. Az útvonalat több, mint 100 ember biztosította, a frissítőállomásokon 200 segítő dolgozott.

A rendezvényen részt vettek a Suhanj és a Mosoly alapítványok váltói is.