Ötféle zene, ami felpörget munka közben

Borítókép: Ötféle zene, ami felpörget munka közben
A tánczenétől a jazzig. Mi ezt hallgatjuk, amikor már fáradunk...

Hétvégi műszak, ledolgozós szombat, késő este még néhány óra, amikor a gyerekek már alszanak– mindannyiunknak ismerős lehet a helyzet. Szokatlan időpontban dolgozni nem mindig kellemes és nem is mindig egészséges: szakértők is állítják, hogy az agyunk és a szervezetünk a késői órákban már pihenésre van beállítva. De van, amikor muszáj, ugye? Nos, eláruljuk, hogy mi az Éva szerkesztőségében milyen zenékkel szoktuk felpörgetni az agyunkat, amikor már fáradunk munka közben. És ti mit hallgattok? Írjátok meg!

1. Kubai tánczene

Amikor már lankad a figyelmünk, de még rengeteg elvégzendő feladatunk van az irodában, akkor érdemes olyan zenét betennünk a lejátszóba, amit táncolásra írtak. Akár rophatjuk is egy kicsit– felfrissülünk tőle! Fontos azonban, hogy éles hangú hangszerek (vagy énekhangok) is legyenek benne. A salsa vagy a son pörgös, fúvósszekcióval is rendelkező változata jó választás. Amiben inkább csak gitár van, attól csak bealszunk ilyenkor, tehát bármennyire is rajongunk a Buena Vista Social Clubért, azt a magunk részéről más alkalmakra tartogatjuk.

2. Klasszikus pop

Választhatunk bármit, ami gyors, pörgős, Rihannátólegészen akár Madonna dance-közeli slágereiig. Lehet elektronikus zene is, bármi, ami a kellemes és az idegesítő határán van. :) Mika zenéje minket számtalan túlórán átsegítettmár, főképp azért, mert fejhangon énekel. Ha ő szól a fülünkbe, lehetetlen ellankadni! (Még akkor sem, ha azt énekli, hogy Relax...) :)

3. Jazz

Ebben a végtelenül sokszínű műfajban válogatósnak kell lennünk, ha meg akarjuk találni azt a zenét, ami frissen tart bennünket. Például imádjuk Diana Krallt,de az ő jazz-standardjeire a fürdőkádban szoktunk relaxálni, szóval őt ne késő esti vagy hétvégi műszakra válasszuk. Inkább a szabálytalan ritmusokatrészesítsük előnyben. Ha túl sok nekünk a kísérletezés, választhatjuk Louis Armstrongot, akinek a trombitajátékára rábízhatjuk magunkat a késői órákon, de nekünk 30-as évekbeli női énekes triók is be szoktak jönni.

4. Klasszikus zene, például opera!

Az Éj királynőjének áriájára biztosan nem fogunk elaludni, de bátran ajánlhatjuk Wagnert vagy 20. századizenét.A komolyzene műfajai általában sokkal szabálytalanabbak, kísérletezősebbek, mint a könnyűzene, ezért nem hagynak bennünket lankadni. Ne ijedjünk meg egy címkétől sem, kísérletezzünk!

5. Magyar népzene

Sokan nem kedvelik a hegedű cincogását, de éppen ezért egy igazi gyors csárdás minden idegszálunkat felébresztheti. Kísérletezhetünk bármi mással is: példáula görög autentikus népzene szerkesztőtársunk, Krisztina kedvence.

És ti mit hallgattok? Írjátok meg!