A transzgenerációs traumák feloldhatók: saját és gyerekeink életét is jobbá tehetjük

Borítókép: A transzgenerációs traumák feloldhatók: saját és gyerekeink életét is jobbá tehetjük Forrás: pexels/Thirdman
Van, aki az elköteleződésre képes társat várja. Más azt, hogy önmegvalósításában, karrierjében magas szintet érjen el – majd rettegni kezd, hogy elveszíti szabadságát. Sokan aztán a kisgyerekes élet útvesztőjében ébrednek rá, mennyi transzgenerációs traumát hordoznak puttonyukban, mennyire nem a maguk életét élik. A 808 NŐ zenés gyógyszínháza éppen ezért az elakadt energiákat célozta meg, hogy a résztvevők belső munkájuk során, illetve közös női erő-dalokkal szabadítsák fel ősi terheiket.

Anyáink terhe és lányaink szabadsága

Korunk egyik nagy kihívása a meddőség. Sok nő szembesül a félelemmel, hogy nem lehet anya. „A fogantatáshoz három dolog kell: petesejt, hímivarsejt és lélek. A lombikprogramok növekvő száma és a sikeres fogantatás alacsony aránya azt mutatja, hogy a probléma nemcsak fizikai, hanem lelki szinten is jelen van” – fogalmaz a 808 NŐt életre hívó Soma Mamagésa. Az ilyen félelmek gyökerei sokszor a múltba nyúlnak vissza: amikor még nem volt fogamzásgátlás, sok nő rettegett attól, hogy nem a megfelelő embertől esik teherbe, vagy hogy nem tudja eltartani a gyermekeit. A gyermekágyi láz, a szülés utáni depresszió, a csecsemőhalandóság és a házastársi abúzus mind-mind részei annak az örökségnek, amelyet ma is hordozunk.

Sokszor fel sem ismerjük, hogy életünket nem önmagunk írjuk, hanem őseink mintái hatnak ránk. Számtalan transzgenerációs trauma lenyomata él a tudattalanunkban: „A mai ember legfontosabb feladata az, hogy egyre inkább képes legyen a saját életét élni. Ehhez először a transzgenerációs mintákat kell letennünk, sőt: kellő tudatossággal lehetőségünk nyílik a traumákat belső erőnkké, tőkénkké transzformálni” – mondja Soma, aki tavaly februári, második 808 NŐ rendezvényen csaknem ezer nő anyaságát vagy éppen anyaságtól független egyéni útját erősítette. Az ősi sebek és korai sérülések feloldhatók, és ezzel nemcsak saját életünket, hanem az utódainkét is jobbá tehetjük.

Forrás: pexels/Moose Photos

A 808 NŐ most a mozivásznon

A rendezvénysorozat ereje most a mozivásznon elevenedik meg: 2025. február 14-én az Uránia Nemzeti Filmszínházban tartandó díszbemutatón Soma Mamagésa két dokumentumfilmmel tárja a közönség elé ezt a rendkívüli élményt:

A SPIRÁL (Rendezte: Való Gábor) – Három nő személyes történetén keresztül követhetjük, hogyan vált számukra a rendezvény belső gyógyulássá, és milyen átalakulást éltek meg. A NYOLCAS TÁNCA (Szerkesztette: Mandula Lujza) – A szertartások, dalok és meditációk varázslatos atmoszféráját hozza el a nézőknek, lehetőséget adva arra, hogy ők maguk is részesei legyenek ennek az energiának.

Soma Mamagésa és az alkotók jelenléte mellett közös meditációval és mantraénekléssel zárul az est, szertartássá emelve a bemutatót. A nézők így nemcsak passzív befogadói lesznek a filmeknek, hanem saját belső utazásuk részévé tehetik az élményt – így segítve a folyamatot, hogy terheinket lerakva, tudatosan teremtő emberekké váljunk, magunk mellett a bolygót is gyógyítva ezzel.

Az alábbi videóban a trailer is megtekinthető!