Büszkén mutatta Instán, hogyan veszi rá a gyerekét a házimunkára, de kiakadtak rá

Közhelyesen hangzik, de éppen ezért nagyon is igaz, hogy a szülőség az egyik legszebb, ugyanakkor a legnehezebb dolog az életben. Mindezt pedig csak még nehezebbé teszi, hogy állandóan új iránymutatások, babagondozási szemléletek, gyereknevelési elvek látnak napvilágot. Ráadásul mindig mindenkinek megvan a véleménye arról, mi a legjobb, és ezt sokan kéretlenül is szeretik hangoztatni, amire a közösségi oldalak kiváló felületet biztosítanak. Anyaként én magam is tapasztaltam, hogy mennyi mindenbe képesek belekötni, sokszor éppen más anyák. A klasszikus szoptatás vagy tápszer, pürés vagy falatkás hozzátáplálás, bölcsi vagy nem bölcsi kérdéseken túl például olyan apróságokban is, mint a házimunka.
Házimunka 2 évesen?
Egy momfluencer, Deb is ezzel szembesült nemrég, miután Instagramon mutatta meg, hogyan veszi rá totyogóját, hogy „segítsen” a ruhák hajtogatásában. Kartonból készített egy segédeszközt, amelynek segítségével a két és fél éves kisfiának szó szerint gyerekjáték volt összehajtogatni a pólóit, pulcsijait. 335 000 követőjével egyébként is gyakran szokott megosztani különféle háztartási és gyereknevelési trükköket, amelyek rendszerint pozitív fogadtatásban részesülnek, ám most nem ez volt a helyzet. Rengetegen kommentelték, hogy szerintük helytelen ilyen kicsi gyereket „kényszeríteni” a házimunkára, ez gyerekmunkának minősül, és a totyogónak semmi más feladata nincsen még, csak játszani és örömmel felfedezni a világot.

Szerencsére többen Deb védelmére keltek, volt, aki pedig azzal viccelődött, hogy nemcsak gyerekeknek, hanem felnőtteknek is jól jönne egy ilyen kreatív segédeszköz a ruhák hajtogatásához. Aki pedig egy percet is eltölt az anyuka Insta-oldalának böngészésével, láthatja, hogy szó sincs arról, hogy a házimunkára kényszeríti a gyermekét, hanem egyszerűen igyekszik játékosan bevonni a mindennapi feladatokba, de emellett rengeteg valódi játékkal is szórakoztatja. Ráadásul több tanulmány is bebizonyította már, hogy a házimunkába bevont gyerekek felnőtt korukra profitálhatnak belőle: függetlenebbek és önállóbbak lesznek, tanulmányaikban és munkájukban pedig sikeresebbek. Nem véletlen, hiszen nem azt szokják meg, hogy mindent eléjük tesznek, és mindent elvégeznek helyettük.