8 dolog, amivel tönkre teheted a telefonod akksiját: ügyelj a frissítésekre, az eredeti tartozékokra és a hőmérsékleti változásokra

Borítókép: 8 dolog, amivel tönkre teheted a telefonod akksiját: ügyelj a frissítésekre, az eredeti tartozékokra és a hőmérsékleti változásokra Forrás: Pexels/Rann Vijay
Ha azt gondoltad, a mai telefonok akksijának már szinte semmivel sem lehet ártani, nagyot tévedtél, hiszen még mindig számos olyan rossz szokásunk van, amellyel gallyra vághatjuk szeretett okostelefonunk akkumulátorát.

Teljesen más világot élünk, mint tíz-húsz évvel ezelőtt, amikor a telefonokból még ki lehetett pattintani az akksit. A technológiai fejlődés csúcskorszakában ma már elképesztően egyszerű és kényelmes az eszközök használata – és annyi termék közül válogathatunk, hogy Dunát lehetne velük rekeszteni.
Ugyanakkor ennek is megvan a maga árnyoldala és hátulütője: a telefonok olyan fejletté és kompakt módon zárttá váltak, hogy ma már sem szétszedni, sem pedig otthon, saját kezűleg nem igazán lehet javítani őket. Hol vannak már azok a régi szép idők, amikor kedvünkre cserélgettük a színes előlapokat, és egy mozdulattal kipattintottuk az akksit, ha valami nem úgy működött, ahogy szerettük volna?

Még mindig az akksi a hibás?

Ha telefonunk cserére szorul, általában a fő bűnösök mi vagyunk, mert egy-egy véletlen baleset folyamán betörjük a képernyőt, leejtjük a telefont, lepattan a széle, vagy nagy mennyiségű víz éri, amit már nem bír az eszköz elviselni. Gyakori probléma lehet még a töltő csatlakozónyílásának kilazulása, vagy éppen az is, ha folyamatosan elutasítjuk a frissítéseket, és új inputok híján a telefon szoftveresen elkezd lassulni, akadozni, egészen addig, míg végül a mindennapi használat is akadályokba ütközik.

Forrás: Pexels/Steve Johnson

A leggyakoribb hiba azonban mégis csak az akkumulátor elhasználódása, hiszen minden telefon akksija 2-3 év alatt veszít a kapacitásából, ami sokszor okoz problémát a készülék életében. Persze a tudomány és a technika fejlődésének köszönhetően a mai készülékek rengeteg plusz órát bírnak, ám az akkumulátor még mindig központi kérdés az okostelefonok életében. Sokszor a telefoncserék akkor válnak aktuálissá, ha a „szívüket” jelentő akkumulátor felmondja a szolgálatot. Bár az akksik sokkal jobban bírják, mint anno, ezek a hardveres elemek is idővel leépülnek, amortizálódnak, sőt, néhány ártalmas szokásunkkal csak még inkább hozzásegítjük őket ahhoz, hogy bemondják az unalmast. Ha azonban odafigyelünk bizonyos dolgokra, meghosszabbíthatjuk szeretett okostelefonunk átlag élettartamát, és ennek következtében nem kell olyan sűrűn cseréljük a különböző okoskészülékeket.

Tudd meg galériánkból, hogy mivel teheted tönkre telefonod akkumulátorát!