Gratulálok, nyertél! Hozzám jössz feleségül? – avagy a legnagyobb olimpiai lánykérések és bejelentések
Bár azzal kapcsolatban megoszlanak a vélemények, hogy a nyilvános lánykérés önmagában vagy akár egy olimpiai győzelem után mennyire állja meg a helyét. Sokak szerint ez egy szuper romantikus gesztus, de mások szerint ez egy sokkal intimebb pillanat két ember között, amit nem többezres közönség és kamerák kereszttüzében érdemes kivitelezni.
A gyűrű elveszi a győzelem dicsőségét?
Arról nem is beszélve, hogy jogosan merül fel a kérdés, hogy ha a lánykérés pontosan azután történik, hogy olimpiai bajnok lettél, nem veszi el a győzelem dicsőségét? Vagy szimplán csak hozzáad az élményhez, amelyre így aztán dupla öröm lesz visszaemlékezni?
A gyűrű már az olimpiai megnyitón is megjelent…
De nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk. A párizsi olimpiai megnyitó ceremóniája ugyanis a hagyományoktól eltérően nem egy stadionban, hanem egy, a Szajnán ringatózó hajón került megrendezésre. Az olasz olimpiai bajnok magasugró, Gianmarco Tamberinek azonban nem sikerült olyan magasztosra a pillanat, mint gondolta, hiszen a ceremónia során elvesztette a jegygyűrűjét, amely minden bizonnyal a vízbe esett. A sportolót nagyon bántotta az eset, az Instagram profilján nyilvánosan is elnézést kért a feleségétől miatta.
Az olimpia: nagy bejelentések helyszíne
De nem csak egy lánykérésre, azaz egy életre szóló döntés meghozatalára kerülhet sor az olimpiai játékok során. Az Egyesült Amerika Államok úszója, Ryan Murphy például egy bronzérem megszerzése után tudta meg születendő gyermeke nevét.
Felesége, Bridget Konttinen ugyanis az úszószám után a közönség sorából egy nagy táblát tartott fel férje felé, amelyen ez a felirat állt: „Ryan, kislány lesz!”. A pár januárra várja gyermeküket, akiről korábban mindketten úgy érezték, hogy fiú lesz, de nagyon örültek a hírnek, és izgatottan várják kislányuk érkezését.