10 autógyilkos szokás, amivel többet árthatsz a kocsidnak, mint gondolnád

Tizennégy éve szereztem meg a jogosítványomat, és azóta a nyaralásokat, a külföldi utazásokat és egy-két extrém esetet kivéve, szinte nem telt el nap, hogy ne vezettem volna. Ha visszagondolok, milyen kis tapasztalatlan autótulajdonos voltam az elején, mindig mosolygok. A jogsis korszak elején az ember csak túlélni akar: figyelni a táblákra, szabályokra, meg hogy épségben hazaérjen. Persze ez a normális, és mindezeket az évek előrehaladtával ugyanúgy szem előtt kell tartani, de ahogy tapasztaltabb lesz valaki a vezetésben, úgy szerez egyre több ismeretet saját autójával kapcsolatban, és rutint az utakon.
Szerintem nekünk, nőknek, különösen nehéz helyzetünk van a kocsikkal kapcsolatban, mert mindegyikünk körül van legalább egy férfi, aki mindig okosabb, mindig tapasztaltabb, és ég a vágytól, hogy vagy a vezetési stílusunkra, vagy az autótartási ismereteinkre valamit beszóljon. Nincs is ezzel baj, hiszen, ahogy nekünk a kisujjunkban van a hétvégi menüsor elkészítésének minden fortélya, úgy a férfiak is valahogy úgy vannak beprogramozva, hogy akkor is értenek a kocsikhoz, ha álmukból felkeltik őket.

A gond ott kezdődik, hogy olykor igazuk van, amikor egy-egy csípős megjegyzést megeresztenek irányunkba a kocsikkal kapcsolatban. Vannak dolgok ugyanis, amikkel tényleg kárt okozhatunk a saját autónkban – sokszor teljesen tudatlanul. Persze a férfiak okoskodása csak egy bizonyos szintig jogos (ott viszont csontig hatolóan őszinte, és sajnos igaz), mert azért valljuk be, ami nekünk, nőknek teljesen jelentéktelen bibi az autók tisztaságát, külsejét, belső környezetét illetően, az szeretett férfitársainknak sokszor egyenrangú a harmadik világháború kitörésével. Én most azonban azokat a tipikus hibákat gyűjtöttem össze, amikkel mi, nők, simán hazavághatjuk szeretett négykerekűnket.