Ha megtanulom elfogadni a testem, akkor elhízom?

testkép,testpozitív Forrás: Getty Images
A testpozitív szemléletről jó néhány mítosz és félreértés kering. Most segítünk tisztázni ezeket néhány friss tanulmány segítségével.

A csapból is a „testpozitív szemlélet” folyik mostanság. Az Instagramon több mint 9 millió posztot találsz #bodypositive hashtaggel, a Google-ön négymillió találatot hoz, ha beírjuk ezt a szót, és híressége egész sora állt be a pozitív testképet népszerűsítők kórusába, Laverne Coxtól Adele-ig. A közösségi oldalakon nők (és néha férfiak) ezrei ömlengenek arról, hogy miképp tanulták meg szeretni a testüket függetlenül attól, hogy néznek ki.

A testpozitív mozgalom olyan méreteket öltött, hogy az elmúlt években már tudományos kutatásoknak is tárgyát képezte. Bár a testpozitív szónak nincs „hivatalos” definíciója, a legtöbb kutató egyetért néhány alapvetésben, ami a definíciót illeti: testpozitívnak lenni lényegében annyit jelent, hogy együttérzéssel és elfogadással tekintesz a testedre, háládat fejezed ki azért, amire képes ahelyett, hogy a külső tulajdonságaira koncentrálnál, valamint egy tágabb, befogadóbb szépségeszményt tartasz magadénak.

Mindezzel együtt még mindig számos dolog van, amit közkeletű félreértés övez a testpozitív szemlélettel kapcsolatban.

Friss kutatások sietnek segítségünkre abban, hogy szemügyre vegyük a pozitív testképpel kapcsolatos félreértéseket és mítoszokat. Kattints a galériára!