6+1 szokás, ami segít a pánikroham megelőzésében: ilyen életmódbeli változtatásokon múlhat a mentális egészséged!

Borítókép: 6+1 szokás, ami segít a pánikroham megelőzésében: ilyen életmódbeli változtatásokon múlhat a mentális egészséged! Forrás: YuriArcursPeopleimages/Envato
A pánikbetegség komoly probléma, amely rengeteg ember érint mind hazánkban, mind világszerte. Fontos tisztában lenni azzal, hogy a pánikbetegség gyakran társul szorongásos, depressziós zavarokhoz, így elengedhetetlen egy szakemberhez fordulni a problémával. Azonban a szakértői segítségen túl léteznek olyan technikák, amelyek segítségével enyhíthetők a pánikbetegség tünetei. Az alábbiakban ezeket gyűjtöttük össze!

A pánikbetegség az egyik leggyakoribb szorongásos zavar, amelynek során váratlan, intenzív félelemérzet jelentkezik, amely roham formájában is előtörhet. A roham gyakran fizikai tünetekkel jár, például szapora szívveréssel, légszomjjal, szédüléssel, ami pedig jelentősen ronthatja az életminőséget. A pánikbetegségben küzdők gyakran kerülik a nyilvános helyeket, a társas érintkezést, mert rettegnek attól, hogy a roham ilyen helyzetben uralkodik el rajtuk, ez pedig csak még tovább súlyosbítja a problémát, és rontja az életminőséget.

Egy hazai kutatás szerint a pánikbetegség leggyakrabban a 20-30 év között korosztályt érinti, és a nők esetében ez 2-3-szor gyakoribb, mint a férfiaknál. A becslések szerint megközelítőleg 300-350 ezer ember érintett pánikbetegségben az országban. Azonban a valós szám ennél sokkal több is lehet, ugyanis a pánikrohamokat a legtöbb esetben nem diagnosztizálják pánikbetegségként, hiszen sokan nem is fordulnak szakemberhez.

Forrás: BGStock72/Envato
Pánikbetegség esetén nagyon fontos segítséget kérni, szakemberhez fordulni.

A pánikbetegség napjainkra már hatékonyan kezelhető terápiás módszerekkel. Azonban ehhez szükséges, hogy az érintettek még időben felismerjék a tüneteket, és szakemberhez forduljanak.

Az alábbiakban olyan módszereket gyűjtöttünk össze, amelyek segíthetnek csökkenteni a pánikroham jelentkezésének az esélyét. Mutatjuk is, melyek ezek!

Szokások, amelyek segítségével csökkenhet a pánikroham kialakulásának az esélye!

Az alábbiakban pedig olyan jeleket gyűjtöttünk össze, amelyek akár pánikrohamra is utalhatnak!