Így csökkentsd a kortizolszintedet: a nevetés és az állatokkal való interakció elképesztően hatásos
Fontos tudni, hogy a kortizolszint a vérben található kortizol hormon mennyiségét jelöli. A kortizol, más néven stresszhormon, a szervezetünk természetes válasza a stresszre. Amikor stresszel szembesülünk, a szervezetünk több kortizolt termel, hogy felkészüljön a kihívásra. Értelemszerűen a magas kortizolszint jelzi, hogy a szervezetünk stresszes állapotban van. A krónikusan magas kortizolszint számos egészségügyi problémát okozhat, az alábbiakban össze is gyűjtöttük ezeket:
Alvászavarok: Elképzelhető, hogy nehézségek jelentkeznek elalváskor, ezentúl gyakoriak az ébredések és az álmatlanság is.
Hízás: Különösen a hasi elhízás jellemző a magas kortizolszintre, mivel a kortizol a zsírt a hasüregben raktározza.
Immunrendszer gyengülése: Magas kortizolszint esetén sokkal hajlamosabbak lehetünk a fertőzésekre, mivel jelentősen gyengül az immunrendszer védekezőképessége.
Hangulatingadozások: Jellemző lehet a depresszió, szorongás, ingerlékenység.
Emésztőrendszeri problémák: Jelentkezhetnek komolyabb emésztési problémák, mint a székrekedés, hasmenés és az irritábilis bél szindróma.
Krónikus fáradtság: Állandó kimerültség érzés nagyon gyakori tünet lehet.
Vérnyomás-emelkedés: Ez különösen azért veszélyes, mivel növeli a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát.
A kortizolszint a szervezetünk stresszre adott válaszának fontos mutatója. A normál tartományon belül tartása elengedhetetlen az egészségünk megőrzéséhez. Az alábbiakban olyan tippeket gyűjtöttünk össze, amelyek segítségével kordában tarthatod a kortizolszintedet. Mutatjuk is, melyek ezek!