Így kezeld az alváshiányodat: kutatások bizonyítják, hogy ezek a praktikák működnek!

Számos kutatás eredménye mutat arra, hogy az alváshiány hosszú távon olyan komoly betegségek előidézője lehet, mint a szív- és érrendszeri betegségek, a cukorbetegség, az elhízás, illetve a depresszió és a szorongás. A WHO többször is hangsúlyozta, hogy az alvás mennyisége és minősége szoros kapcsolatban van a hosszú távú egészséggel.
A tudósok úgy tartják, hogy napi 7-9 óra alvás ideális egy felnőtt ember esetében. Egy 2018-as magyar kutatás arra mutat rá, hogy a magyarok jelentős része nem pihen eleget. Az eredmények szerint a magyar felnőttek több mint 30%-a szenved alvásproblémáktól.
Azonban nem lehet eleget hangsúlyozni, hogy mennyire fontos odafigyelni a megfelelő mennyiségű alvásra. Ugyanis egy 2018-as kutatás, amelyet a Harvard T.H. Chan School of Public Health végzett, arra a következtetésre jutott, hogy a hosszú távú alvásproblémák jelentősen növelik az szív- és érrendszeri betegségek kockázatát, továbbá gyengítik az immunrendszert, és hozzájárulnak a depresszió és a szorongás kialakulásához.

Összeségében az alváshiány kezelése elengedhetetlen, hiszen a hosszú távú egészségünk megőrzése a cél. Az alábbiakban éppen ezért olyan tippeket hoztunk el, amelyek segítik a pihentetőbb, minőségibb alvás elérését, és tudományosan bizonyított hatékonyságuk!