A ricinusolaj 6 jótékony hatása: nem csak a haj növesztésére kiváló választás!

Évezredek óta része a népgyógyászatnak
Alapvetően a ricinusolaj a ricinusnövény magjából nyert sűrű, halványsárga olaj, amely évezredek óta része a népgyógyászatnak. Érdekes módon története egészen az ókori Egyiptomig nyúlik vissza, ahol bőrápolásra, hajápolásra és gyógyászati célokra használták. A későbbiekben az ókori görögök és rómaiak is nagyra becsülték, és széles körben használták a hagyományos orvoslásban.
Fontos tisztában lenni azzal, hogy a ricinusolaj különleges értékét a benne található ricinolsavnak köszönheti, amely egy ritka, telítetlen zsírsav. Ez a vegyület felelős az olaj számos jótékony hatásáért, beleértve a gyulladáscsökkentő, antibakteriális és gombaellenes tulajdonságait. Emellett az olaj gazdag E-vitaminban és más tápanyagokban is, amelyek hozzájárulnak a bőr és a haj egészségéhez.
A ricinusolaj alkalmazása során fontos a minőségre figyelni. A hidegen sajtolt, tiszta ricinusolaj a legértékesebb, mivel ez tartalmazza a legtöbb hatóanyagot. Használat előtt mindig végezzünk bőrpróbát, hogy elkerüljük az esetleges allergiás reakciókat. Külsőleges alkalmazás esetén kis mennyiségben masszírozzuk az olajat a bőrbe vagy a fejbőrbe. Belsőleges használat esetén pedig szigorúan tartsuk be az orvos által előírt adagolást.

Az alábbiakban összegyűjtöttük, hogy milyen fantasztikus hatásai vannak a ricinusolajnak. Mutatjuk is, melyek ezek!