10 dolog, amit a sikeres emberek elkerülnek a munkahelyükön: végzetes hibák lennének!

Alapvetően a munkahelyi viselkedésünk, az ott történő kommunikációnk, illetve a kollégákkal való viszonyunk jelentős mértékben meghatározza azt, hogy milyen karrierlehetőségek állnak előttünk. Valljuk be, senki nem akar előlépetni egy olyan alkalmazottat, aki állandóan késik, esetleg nem végzi el a feladatait és halogat. Ezzel szemben egy megbízható, pontos, precíz embert sokkal inkább megbecsülnek és sokkal valószínűbb, hogy kap arra lehetőséget, hogy előrébb jusson a ranglétrán. Ennek tekintetében elmondható, hogy a munkahelyi viselkedés létfontosságú a karrierünk szempontjából. Az alábbiakban éppen ezért olyan viselkedési mechanizmusokat gyűjtöttünk össze, amelyeket mindenképpen érdemes elkerülnöd, ha sikeres szeretnél lenni a munka területén.
Felelősségvállalás kerülése
Amennyiben előléptetésre hajtasz, esetleg szeretnéd, ha komolyabb feladatokat bíznának rád, akkor nagyon fontos, hogy képes legyél felelőséget vállalni. A sikeres emberek soha nem kerülik a felelősséget, sőt szeretnek kezdeményezni, és aktívan hozzájárulnak új projektekhez és feladatokhoz. Soha nem vonják ki magukat a nehezebb feladatok alól.
Passzív hozzáállás
A sikeres emberek soha nem passzívak, nem kerülik sem a munkát, sem pedig az esetleges felelősséget. Önállóan cselekszenek, és a a képességeikhez mérten a legjobban végzik el a feladataikat.
Figyelmetlenség
A figyelmetlenség szintén egy olyan luxus, amelyet nem tehet meg egy olyan ember, aki sikerre törekedik. Ugyanis a vállalat zökkenőmentes működéséhez számos apró részletre kell odafigyelni. A sikeres emberek értékelik ezt az erőfeszítést, és maguk is aprólékosan végzik a munkájukat.

Felkészületlenség
A megbeszélésekre és prezentációkra való felkészülés alapvető fontosságú. A sikeres emberek mindig alaposan felkészülten érkeznek, ezzel is tiszteletet mutatva a kollégáik felé, és hozzájárulva a produktív eszmecseréhez.
Hibáztatás
Amikor valami rosszul sül el, a sikeres emberek felelősséget vállalnak a hibáikért ahelyett, hogy másokra hárítanák a felelősséget. Ez a hozzáállás építi a bizalmat és elősegíti a problémák konstruktív megoldását.