Szerinted honnan jön a gyönyör? (18)

Borítókép: Szerinted honnan jön a gyönyör? (18)
Hogy néz ki valójában a női test? Tudod? És szüksége van-e az emberiségnek újabb szexuális felvilágosításra? Fura, de úgy tűnik, igen.

„Megdöbbentő, hogy a klitorisz mibenlétét 1998-ban írták le először tudományosan" – állítja Sophie Wallace, a New York-i koncepcióművész. Ez a kifejezés (most kivételesen a koncepcióművész szóra gondolunk) olyan művészetet takar, ami egy konkrét témát, üzenetet jár körül különböző művészeti ágak – képzőművészet, film, multimédia, performansz – bevonásával. Wallace esetében ez az üzenet egy szóban kifejezve a Cliteracy, amely a "clitoris" és a "literacy" (műveltség) szavak összevonásából keletkezett.

Ms Wallace az elmúlt néhány hónapban összeállította a klitorisz „100 természeti törvényét", amelynek egyes pontjait átböngészhetitek a 35 éves művész tumblr-oldalán. Néhány figyelemre méltó mondat ezek közül (lapozás után. Vigyázz, nyugalom megzavarására alkalmas tartalom következik):

--pagebreak--

(folytatás az előző oldalról)

♦A Föld nem lapos és a nőknek nincs hüvelyi orgazmusuk.
♦Terror az, amikor egész felnőtt életed elmegy azzal, hogy szexelsz, szülsz 6 gyereket és ezalatt egyszer sincs orgazmusod.
♦Az egész világ műveletlen, ami a női anatómiát illeti.
♦A klitorisz nem gomb, hanem jéghegy.

Jéghegy, de miért? Nos,ezt az állítást Wallace egy ausztrál urológus, Helen O'Connell tanulmányára alapozza, aki szerint a klitorisz jóval nagyobb, mint amilyennek eddig ismertük. 1998-ban közzétett írásában O'Connell azt állítja, hogy a nők gyönyörforrása akár 9 centiméter hosszú is lehet, és hogy a G-pontként ismert jelenség is ezzel függ össze, mivelhogy a hüvely elülső fala érintkezik a klitorisz belső részeivel.

Ezt demonstrálandó Sophie Wallace létrehozott egy arany klitoriszt (egy szobrász segítségével), amely anatómiailag pont úgy néz ki, mint a szerv a maga valójában:

Az aranyszobron rodeózni is lehet, mint egy automata bikán egy texasi búcsúban. Ez a sokféle véleményt és éles kritikát is kiváltó szerkezet fölöttébb hatásosnak bizonyult:Wallace tumblr-oldalát tízezrek követik és osztották meg. „Az emberek ki vannak éhezve arra, hogy beszélni tudjanak erről" – magyarázza a művész a Huffington Postnak, aki szerint az orgazmus mindkét nem alapvető szabadságjoga.

Mi a véleményed? Megtudtál valamit, amit eddig nem? Egyetértesz a tudomány mai állásával? Írd meg nekünk emailben vagy kommentben!