Így nézett ki Budapest a rendszerváltás után: nosztalgikus képek a '90-es évek elejéről

A '90-es évek elején Budapest még erősen magán viselte a szocializmus jegyeit. A hatalmas lakótelepek, a jellegzetes állami áruházak és a közlekedési infrastruktúra mind-mind a korábbi rendszer lenyomatai voltak. Ugyanakkor érezhetővé vált a változás szele: az utcákon egyre több nyugati autó tűnt fel, a kirakatokban megjelentek az addig ismeretlen nyugati termékek, és a reklámok lassan beszivárogtak a köztudatba.
Ebben az időszakban robbanásszerűen megnőtt a vállalkozói szellem. Apró magánboltok, butikok és presszók nyíltak minden sarkon, amelyek próbálták kiszolgálni a felébredő fogyasztói igényeket, de persze a feketekereskedelem is mindennapos volt. A régi, megszokott szolgáltatások mellett megjelentek az újdonságok: videotékák, pizzériák, és az első nyugati gyorséttermek, ruhamárkák. Az emberek lelkesen vetették bele magukat a kapitalizmus adta lehetőségekbe, próbáltak lépést tartani a változással, és megteremteni a saját boldogulásukat.
Természetesen nemcsak a gazdaságba, de az akkori kultúrába és a divatba is jelentős változást hozott a rendszerváltás. A korábbi uniformizált öltözködést felváltotta a színesebb, egyénibb stílus, a nyugati zenekarok és előadók betörtek a köztudatba, és a szórakozóhelyek is egyre sokszínűbbé váltak, már nem csak underground mozgalomként működtek. A város éjszakai élete lassan felpezsdült, új klubok és bárok nyíltak, ahol a fiatalok végre kiengedhették a gőzt és élvezhették a szabadság ízét.

Az alábbiakban megpróbáltuk a képösszeállításunkkal felidézni, hogy milyen hangulata volt a rendszerváltást követő éveknek. Nézzük is, miként festett Budapest a '90-es években.