Békés, felemelő fotók az amerikai tüntetésekről, amelyekről valahogy nem annyira számol be a média
Eléggé áll a bál az Egyesült Államokban: amióta május 25-én egy rendőr a híradások szerint megfojtott egy George Floyd nevű 46 éves, fegyvertelen fekete férfit Minneapolisban, százezrek vonultak az utcára. Pedig Amerikában még mindig komoly korlátozások vannak érvényben a koronavírus-járvány miatt, egyes városokban ismét kijárási tilalmat rendeltek el, hogy gátat szabjanak a fertőzésveszélyes tüntetéseknek. De a nép nem tágít: dühösen vonul, skandál, énekel, transzparensekkel hadonászik, néhol veszélyesebb fegyverekkel is. A világsajtót elárasztották olyan fotók és videók, mint ez...
...vagy ez (vigyázat, felkavaró képsorok):
...és valóban, erőszak lángolt fel országszerte több helyen is és eddig több mint 5000 tüntetőt tartóztattak le, valamint kivezényelték a Nemzeti Gárda tagjait. A demonstrálók ablakokat törtek be, autókat gyújtottak fel, üzleteket fosztogattak és a tüntetéseknek cikkünk írásakor 13 áldozata volt május 26-a óta.
Pedig az egyenlőség ügyével rengetegen egyetértenek, akik nem hívei az erőszaknak, mi több, rendőrtisztek százezrei határolódtak el Floyddal szemben intézkedő kollégáiktól (akik közül az egyiket azóta le is tartóztatták). A többség egyetért abban, hogy nem rendőrök és civilek, fehérek és színesbőrűek között folyik a harc, hanem rasszizmus és elfogadás, erőszak és erőszakmentesség között. Ha nem lenne a járvány és a vandalizmus, akkor tulajdonképpen csodálatos hír lenne, hogy egy egész ország kiáll a minden ember egyenlő elvéért.
Ebben a videóban például azt látjuk, hogy Minneapolisban élelmiszergyűjtést hirdettek a kifosztott üzletek tulajdonosai és családjuk megsegítésére, mire olyan sok ennivaló gyűlt össze, hogy a helyiség ételosztó központtá alakult át:
Itt pedig egy kisváros seriffje és annak csapata, akik azért érkeztek ki, hogy őrizzék a rendet, inkább beálltak vonulni a tüntetők közé: