Tényleg jót tesz-e az arcodnak a jade-henger, vagy csak kamu?

szépségápolás,bőr,jade henger Forrás: GettyImages
Az utóbbi időben leginkább hájpolt szépségápolási eszközök, például a gua sha kövek és jade-hengerek, feszes, üde, fiatalos arcbőrt ígérnek. És hát ki ne vágyna minderre? Pláne ha ilyen csinos eszközökkel kivitelezhetjük. De vajon tényleg megérik az árukat?

Egy ideje fontolgatom, hogy beszerzek egy jade-hengert. Valamiért nagyon vonz ennek az eszköznek a szépsége, és remek dolognak tartom, hogy egy természetes kő az, ami kifejti a hatását a bőrön. De nem tudom, valóban szükségem van-e rá, vagy csak még mindig képes megvezetni egy-egy új őrület. Ráadásul nem olcsó mulatság, így kicsit utánajártam mit is tud valójában ez a csodaszép eszköz.

Mit ígérnek a jade-hengerek?

Noha új trendek hisszük, a jade-hengert és a gua sha követ az emberiség évszázadok óta alkalmazza. Kínában a 17. század óta tisztelik ezeket a köveket titokzatos erejük miatt, ezért régóta használják gyógyításra és tisztításra. A jade-henger és a gua sha kövekkel való masszírozásról sokan úgy gondolják, hogy segítik az energiaáramlást és a nyirokkeringést, oldják a stresszt, javítják a közérzetet, fokozzák a vérkeringést, lazítják az izmokat és jót tesznek a bőrnek, amelyet nem csak feszesítenek, de fokozzák a ragyogását, méregtelenítik, csökkentik duzzanatait, javítják a rugalmasságát, sőt, használatukkal elősegíthetjük, hogy az arcápolási termékeink hatékonyabban jussanak be bőrünk mélyebb rétegeibe.

Valóban működnek?

A jade-archengerek (és a gua sha masszázsszerszámok is), jade kőből vagy kvarcból készülhetnek; mindkettő ugyanazzal a mechanizmussal működik - mondja Sabina Wizeman, a Good Housekeeping Intézet szépséglaboratóriumának vezető gyógyszere. Aki szerint valójában maga a masszázshatás, nem pedig a felhasznált kövek anyaga, illetve összetétele hat jótékonyan a bőrünkre.

"Jelenleg nincs olyan klinikai vizsgálat, amely igazolná, hogy a jade-henger vagy a gua sha masszázskő jótékony hatással lenne a bőrre, ezért további kutatásokra van szükség az eredmények bizonyításához.

De maga a masszázstechnika valóban jótékonyan hathat a vér- és a nyirokkeringésre, ellazíthatja az arcizmokat, hűsítő érzést nyújt a bőrön, így rendszeres használat mellett valóban feszesítő hatást érhetünk el velük" – mondja Wizemann.

jade-henger,szépségápolás,arcbőr
Forrás: GettyImages
Jade-henger

Hogyan érdemes használni egy jade-archengert?

Használhatjuk a csupasz, száraz bőrön, de szinte bármilyen bőrápoló termék felkenése után is, legyen az egy arcszérum vagy hidratálókrém, hiszen ahogy már említettem, ez az eszköz segíti a bőrápolók hatékonyabb felszívódását a bőrben.

Így használd a jade-hengert: mozgasd a görgőt az arcod közepétől két irányba, felfelé és kifelé, hogy a kő a nyirokcsomók felé haladjon – ez elősegíti a bennük található folyadék áramlását. Ez az irányított mozgás állítólag ellensúlyozza a gravitáció hatását is, és megemeli az arcbőrt. Majd körkörös, gyengéd mozdulatokkal menj végig az egész arcodon a hengerrel.

Tippek

  • Tárold a hűtőben: A jade kövek természetesen hűvösek, de érdemes a hűtőszekrényben tárolni őket, hogy hatékonyabban vegyék fel a harcot az arcon található duzzanatokkal szemben.

  • Használd maszkkal együtt: A jade-hengerekkel könnyebb dolgozni a bőrön, ha előtte krémmel készítetted elő, ráadásul növeli a hatékonyságot is.

  • Rendszeresen tisztítsd meg: Mivel az arcodon használod, könnyen viheted a bacikat egyik területről a másikra. Ezért használat után minden esetben tisztítsd meg meleg vízzel és szappannal, majd szárítsd meg, és tartsd tiszta, száraz helyen.

Ezek fényében én arra jutottam, hogy mindenképpen teszek vele egy próbát, még ha nem is maga a kő az, ami csodákat művel az arcbőrrel.

Te kipróbálnád?
Kipróbáltam és nem jött be.
Igen, mindenképp.
Dehogy, semmi értelme nincsen.

8 kérdés, amit érdemes feltenned a bőrgyógyásznak