Szellemkéz, erotománia: te hallottál ezekről a ritka és furcsa mentális betegségekről?

Idegenkéz-szindróma
Az idegenkéz-szindróma vagy szellemkéz esetén az illető keze önálló életre kel, és „megy a saját feje után”, mintha nem tartozna senkihez. Az elnevezés Joseph Bogen amerikai neurofiziológustól származik, a betegek pedig gyakran meg is személyesítik a végtagjukat, így például szellemnek vagy idegen lénynek nevezik. Számon tartanak olyan bizarr eseteket is, amikor a kéz saját tulajdonosa torkának esett és fojtogatni kezdte.
De Clerambault-szindróma
A más néven erotomániának nevezett betegségben szenvedők azt hiszik, hogy valaki – általában egy híres ember – halálosan szerelmes beléjük, és minden tette valójában egyedül nekik szól. Úgy érzik, hogy köztük és a híresség közt rejtett kommunikáció alakul ki, ami táplálja a megszállottságukat.

Quasimodo-szindróma
A Quasimodo-szindróma esetén az emberi agy egy kis testi hibából csinál elefántot: az önmagukat rútnak képzelő betegek képesek órákig nézegetni magukat a tükörben, hogy előnyös pózokat találjanak maguknak. Nem szeretik a fotózást, félnek attól, hogy kinevetik őket, holott általában átlagos külsejű emberekről van szó.