Így csinálj a hobbydból hivatást! – 6 tipp

Borítókép: Így csinálj a hobbydból hivatást! – 6 tipp Forrás: europress
A jól ismert sikersztorik mögött is minden esetben nagyon kemény, „vért izzadós” munka van...

Nincs könnyű dolguk azoknak, akik arra az elhatározásra jutottak, hogy kipróbálják magukat a saját vállalkozásukban. A jól ismert sikersztorik mögött is minden esetben nagyon kemény, „vért izzadós” munka van, még ha ezt kívülállóként nem is véljük felfedezni. Mielőtt belevágnál, érdemes néhány jó tanácsot megfogadnod a fokozatossággal és a mikénttel kapcsolatban, hogy nehogy túl hamar érjenek a váratlan meglepetések, esetleg olyan kudarcélmények, amiket könnyen megelőzhettél volna, ha egy picit előrelátóbb vagy.

Forrás: europress

#1 Jó alapos tervezés!

Nem mondjuk, hogy már az elején képes leszel egymagad hosszútávú üzleti tervet kidolgozni, de amit csak lehet, meg kell tenned az ügyed érdekében! Tűzz ki rövid, és –hosszútávú célokat, terveket magadnak; mindig legyenek mérföldkövek és megadott időintervallumok a szemed előtt, amíg el kell érned bizonyos rész sikereket! Ha nem fektetsz le az elején egyértelmű terveket és szabályokat, akkor hosszútávon csak sodródni fogsz az eseményekkel, de irányítani már nem biztos, hogy tudod őket.

#2 Ne add fel a biztos állásodat azonnal!

Legyen átmenet a két munkád között, mégpedig azért, hogy véletlenül se ess két szék közé. Fő a fokozatosság: ha már beindulni látod a saját vállalkozást, szép lassan kezdj el kevesebb órában foglalkozni az addigi teljes munkaidős állásoddal, majd ha már téged igazolnak az eredményeid, akkor ints csak neki végleg búcsút!

#3 Ne lazázd el a munkát!

Ha valami a tied, akkor abba minden energiádat bele kell ölnöd! Mindig idejében kell reagálnod a megkeresésekre, válaszolni az e-mailekre, megoldanod a problémás ügyeket! Senki nem fogja megcsinálni helyetted ezeket a dolgokat, így jó ha idejében felkészülsz a megnövekvő felelősségre!

#4 Hozz áldozatokat, ha szükséges!

Igen, ez többek között a szabadidőd lecsökkenését is jelenti; de olyan dolgokat is, mint esetlegesen a tartalék tőkédhez való hozzányúlást, vagy az addig fontos és megszokott dolgokról való lemondást. A vállalkozói lét sokszor 0-24h-ban embert kíván: ezt vagy képes vagy vállalni, vagy inkább ne vágj bele!

Forrás: europress

#5 Állj készen új dolgok elsajátítására...

Vagy arra, hogy valakit kénytelen leszel megbízni a számodra ismeretlen terület ellátásával! Készülj fel rá, hogy a vállalkozásod idővel növekedni fog, és nem tudod majd egymagad ellátni az összes vele kapcsolatos teendőt! Jó előre meg kell barátkoznod a gondolattal, hogy talán alkalmazottakat is fel kell venned magad mellé! Azt is vitasd meg magaddal, hogy hajlandó vagy-e új dolgokat megtanulni, ha a szükség úgy hozza, még ha nem is számodra kedves területről van szó (például számlázás, pénzügyek, stb)!

#6 Légy türelmes!

Ne törj le az első kudarcoktól, vagy attól, hogy valami nagyon lassan indul be! Sajnos semmi nem működik egy csettintésre, meg kell teremtenünk a működéshez a megfelelő körülményeket, és folyamatosan csiszolnunk kell az általunk nyújtott szolgáltatásokon, termékeken is, ahhoz, hogy megtaláljuk a keresletet a kínálatunk mellé. Dolgozz keményen és légy türelemmel, idővel beérik a munkád gyümölcse!