Ez a 6 ok állhat a döntésképtelenséged mögött: a halogatás és a szorongás erre utaló jel lehet

Mi állhat a döntésképtelenség mögött?
Sajnálatos módon a döntésképtelenség rengeteg embert érint, kezdve az egészen jelentéktelen döntésektől a komolyabb, életet meghatározókig is. Jellemző, hogy ilyen esetekben az illető abszolút leblokkol, és képtelen akár a legegyszerűbb döntéseket is meghozni. Ez a bizonytalanság nem csupán az élet apróbb kérdéseiben nyilvánul meg, hanem komoly hatással lehet a személyes és szakmai fejlődésünkre is.
Előfordul, hogy egyenesen úgy érzik ezek az emberek, mintha konkrétan fizikailag képtelenek lennének dönteni. A legrosszabb, hogy ez a döntésképtelenség nem csupán időszakos, hanem nagyon sok esetben minta szerint ismétlődik, és egy olyan spirálba kerülünk bele, hogy képtelenek vagyunk döntéseket hozni. Ez a minta befolyásolhatja a kapcsolatainkat, a karrierünket és az általános életminőségünket is. Az állandó bizonytalanság és a döntések elkerülése stresszt és szorongást okozhat, ami tovább súlyosbíthatja a problémát.
Fontos tisztában lenni azzal, hogy a döntésképtelenség nem a gyengeség jele, hanem általában önbizalomhiányból, szorongásra való hajlamból származik. Így ahhoz, hogy konkrétan az esetet tudjuk orvosolni, fontos, hogy az eredeti problémával foglalkozzunk, és azt próbáljuk meg kezelni. Ezentúl fontos, hogy megtanuljuk azt a mechanizmust, hogy képesek legyünk döntéseket hozni. Amennyiben ez nem sikerül, érdemes szakember segítségét kérni, aki taníthatna olyan technikákat, amelyek segítségével képesek leszünk döntéseket hozni.

Az alábbiakban összegyűjtöttünk 6 olyan okot, amely a döntésképtelenségre vezethető vissza. Eláruljuk, ezek állhatnak a háttérben!