Ezt ne csináld egy állásinterjún! – 3 lényeges dolog toborzói szemmel

Borítókép: Ezt ne csináld egy állásinterjún! – 3 lényeges dolog toborzói szemmel Forrás: europress
Ha félvállról veszed ezeket egy interjún, akkor jóval döcögősebb lehet az utad is, amíg megtalálod az igazit...

Elkezdődött az ősz, és vele együtt visszatérnek a karrierünket érintő kérdések is. Ez az az időszak, amikor érdemes belecsapni a lecsóba, és újult erővel megkezdeni, - vagy folytatni, - az álláskeresést, interjúzást. Most 3 nagyon rövid, ám annál megszívlelendőbb tanácsot hoztunk nektek, hogy még profibban készülhessetek fel a következő meghallgatásra, és hogy élesben is jó benyomást kelthessetek.

Forrás: europress

1> Ne gondold, hogy amit az önéletrajzban leírtál az elég lesz a bemutatkozáshoz!

Vannak akik szeretik a CV elkészítésével és elküldésével letudni a jelentkezéssel járó feladatokat, pedig ez korántsem elegendő egy toborzó szemszögéből nézve. Minden interjúra felkészülten kell érkezz: mind a cégből, mind pedig önmagadból! Ha saját magadról nem, vagy csak nyögvenyelősen tudsz nyilatkozni, akkor könnyen kicsúszhat a kezedből az interjú. Mindig legyen néhány plusz infó, vagy érdekesség a tarsolyodban,- mind személyes, mind pedig szakmai, - amivel elő tudsz hozakodni a beszélgetés alatt! Készülj olyannal, amiről egész biztosan emlékezni fognak rád!

Forrás: europress

2> Ne káromkodj! - Akkor sem, ha a felvételiztető azt teszi...

Persze nem feltételezzük, hogy szánt szándékkal csúnyán beszélnél interjú közben, de könnyen megeshet, hogy például az izgalom hatására kicsúszik egy-egy rondább kifejezés a szádon. Próbálj meg figyelni a választékos beszédre, fogalmazz érthetően, a negatívumokat is vállalható szavakkal írd körül, és ne hagyd otthon a humorérzékedet!

3> Ne késs el! – Ha mégis, mindenképp szólj oda telefonon!

Egy toborzó számára nincs nagyobb időpocsékolás annál, minthogy megüresedik egy fél óra, amit akkor már sehogyan sem tud betölteni. Lehetőleg időben indulj el az interjúra, hogy ne érjenek váratlan meglepetések! Persze mindig beüthet valami, - lerobban az autó, vagy a busz; dugó van; valami ráömlik a ruhádra,- de ha így is történne, az a minimum, hogy felhívod a kapcsolattartódat és jelzed neki a késést.

A cikk szerzője life és karrier coach. Ha elakadnál a felkészülésben, itt kérhetsz tőle segítséget.