Könyvek rólunk és nekünk

Borítókép: Könyvek rólunk és nekünk Forrás: PR
Az írásnak szentelik az életüket. Köztünk élnek, sokszor rejtve a nyilvánosság és a kíváncsi tekintetek elől. Pedig az értő figyelem megilletné őket. Őket díjazza idén is a Libri, és buzdítja az olvasóközönséget, hogy olvasson, és szavazzon a kortárs magyar irodalomra.

2021-ben a hatodik alkalommal adja át az elismeréseket a jelen kortársainak – a jövő klasszikusainak, akik műveiken keresztül a ma problémáit, kérdéseit feszegetik.

Mit nevezünk hazának? Hogyan zabolázzuk meg érzelmeinket? Mit tennénk, ha itt lenne a világvége? Gondolatok, amik mindig aktuálisak, és amiket a Libri irodalmi díjak döntős szerzői nem féltek boncolgatni könyveikben. A hazatérés nehézségeiről ír Tompa Andrea Haza című regényében. Az emberben lakó erőkre, a szenvedélyre és annak feloldására helyezi a hangsúlyt Szabó T. Anna Szabadulógyakorlat című kötete. Selyem Zsuzsa Az első világvége, amit együtt töltöttünk című művében olyan kérdések elé állítja főhőseit és az olvasóit, amelyeket az világvége előtt nem is vennénk számításba.

Forrás: PR

Saját életének korai szakaszát tárja elénk megejtő őszinteséggel Bereményi Géza Magyar Copperfield című önéletrajzi regényében. Személyes hangvételű írás Grecsó Krisztián Magamról többet című verseskötete is, amelyben a szerző saját élettörténetéből kiindulva arra a kérdésre keresi a választ, hogy miként alakítja sorsunk a személyiségünket?

Saját életéhez szorosan kötődő témát dolgoz fel Nádasdy Ádám is novelláskötetében. A szakállas Neptun novelláiból kiderül, hogy a meleg kapcsolatokban is legalább annyi apró félreértés lehetősége rejtőzik, mint a különneműek esetében.

Forrás: PR

Mai problémákkal foglalkozik több döntős szerző is. Kiss Tibor Noé Beláthatatlan táj című regényében Magyarország társadalmi érzéketlenségét tárja elénk. Hasonlóan fontos témákat dolgoz fel Jászberényi Sándor A varjúkirály című kötetében, melynek novellái mély őszinteséggel szembesítenek minket a ma morális dilemmáival, előítéleteivel.

Napjainkban egyik fontos kérdésére reflektál Halász Rita Mély levegő című regénye, amely a párkapcsolati feszültség, és az abból fakadó szenvedés kapcsán szól szépen szerelemről, barátságról, anyaságról. Háy János A cégvezető című könyve pedig arra mutat rá, hogy saját életünkben mindannyian ügyeskedő „cégvezetők” vagyunk, akik alkuk és hazugságok árán érik el céljaikat.

Forrás: PR

Válassza ki a kedvencét a 10 könyv közül, és szavazzon a libri.hu/irodalmidij oldalon – a szavazók között a szervezők 100 könyvcsomagot sorsolnak ki, ami a 10 döntős könyvből áll össze.