„Az intézmény hírneve és a diploma értéke számít”

Borítókép: „Az intézmény hírneve és a diploma értéke számít”
A BGF rektorát kérdeztük az idei felvételikkel kapcsolatosan

Július 10-ig változtathatnak a felsőoktatási felvételi sorrenden a jelentkezők. A Budapesti Gazdasági Főiskola évek óta egyike a legnépszerűbb felsőoktatási intézményeknek. Mi vonzza a diákokat? - kérdeztük Sándorné dr. Kriszt Évát, a BGF rektorát.


-A vállalatok azokat a végzősöket keresik, akik az elméleti szakmai tudás mellett gyakorlati tapasztalattal is rendelkeznek. A BGF előnye, hogy hosszú évek óta erősíti és tökéletesíti gyakorlatorientált képzéseit. Mára több mint 900 vállalattal tartunk fent kapcsolatot, melyek szakmai tanácsokkal segítik munkánkat, gyakorlati helyeket biztosítanak hallgatóinknak, munkatársaik pedig vendégelőadóként vesznek részt képzéseinken. A BGF szemléletére jó példa a finn minta alapján megvalósított Team Business képzés, mely során a különböző hallgatói csoportok coach-ok vezetésével valós üzleti környezetben vállalati megrendeléseken, projekteken dolgoznak. Újabban pedig a németországi duális képzés BGF-en történő bevezetését készítjük elő.


Hogyan állják meg a helyüket a BGF hallgatói a végzés után?
-A Diplomás Pályakövetési Rendszerünk adatai szerint hallgatóink csaknem fele már az abszolutórium megszerzése előtt rendelkezik főállású munkaviszonnyal. Úgy vélem ez nagyban köszönhető annak, hogy tanulmányaik során kötelező szakmai gyakorlaton vesznek részt, illetve, hogy széles nemzetközi kapcsolatrendszerünk segítségével – 5 kontinensen, közel 50 országban összesen több mint 200 külföldi felsőoktatási intézménnyel működünk együtt – külföldi képzési programokban is kipróbálhatják magukat. Mindezekhez természetesen komoly idegen nyelvi képzést is biztosítunk számukra, négy alap és két mesterképzési szakon pedig minden tantárgyat idegen nyelven (angol, német, francia) is tanulhatnak a hallgatók, valamint a külföldi partnerintézmény oklevelét is megszerezhetik.


A felsőoktatás átalakításakor a BGF elsőként hozott létre saját ösztöndíjat hallgatói támogatására...
-Valóban, 2012-ben azzal a szándékkal alapítottuk meg a Biztos Jövő Ösztöndíjprogramot, hogy az önköltséges rendszerben tanuló hallgatók részére pénzügyi támogatást biztosítson. Tavaly a felvételi sorrend-módosításkor több mint kilenc millió forint összértékű ösztöndíjat adtunk át hallgatóinknak, és ez várhatóan így lesz idén is. Hallgatóinknak innen is üzenem, június 28-ig adhatják be pályázatukat.