Találd meg az Igazit! Párválasztás tudatosan 1. rész

Borítókép: Találd meg az Igazit! Párválasztás tudatosan 1. rész Forrás: Getty Images/ONOKY - Fabrice LEROUGE
Kezdjük azzal, hogy felteszed magadnak a kérdést: egyáltalán mire vágysz egy párkapcsolatban. Ha erre nem tudsz egyértelmű választ, akkor először érdemes ezt tisztáznod magadban. Érdemes egy kis önismereti munkát is végezned, mert az igazán hozzád illő társat csak akkor fogod megtalálni és bevonzani, ha mindezzel már tisztában vagy.

Kezdd az önismerettel!

Ahhoz, hogy megtudjuk, pontosan mit várunk egy párkapcsolattól, először arra szükséges rájönnünk, hogy mi magunk kik vagyunk, mert csak akkor találhatjuk meg a hozzánk legjobban illőt.

Az öntudat egyik aspektusa az alapértékeink ismerete, mivel ezek az élet minden területén fontosak. Ha nem igazán vagyunk vele tisztában, hogy mik az alapértékeink, de szeretnénk kideríteni, érdemes az alábbi stratégiát követni. Ám ehhez nagyfokú őszinteségre van szükség!

9 kérdés, ami segít az önismeretben

  1. Próbáld tudatosan meghatározni, hogy mi fontos neked, beleértve azokat a területeket is, amelyekről nem szívesen beszélsz.
  2. Gondold végig, hogy mi az a számodra tökéletes munka, vagy hivatás, amit a legszívesebben csinálnál. (Ne függjön a fizetéstől, tételezzük fel, hogy nem kell aggódnod az anyagiak miatt.) Ez közelebb vihet ahhoz, hogy megtudd, ki vagy és mi a legfontosabb a számodra.
  3. Próbálj azokra a területekre fókuszálni, amiben hajlandó vagy kompromisszumot kötni. Ez lehet például a gyermekek száma, vagy az, hogy milyen környezetben élnél.
  4. Gondold végig a pozitív, majd a negatív tulajdonságaidat, az erényeidet és a gyengeségeidet, majd azt, hogy miben tudsz szerinted változni, változtatni.
  5. Találd meg azokat készségeidet, tulajdonságaidat, amiért szerethetőnek tartod magad.
  6. Próbáld úgy látni magad, ahogy mások látnak. Szerinted milyennek látnak mások téged?
  7. Nézz végig a múltadon, a gyermekkorodon, és vizsgáld meg azokat a mintákat, amiket gyermekként a szüleidtől láttál. Milyen környezetben nőttél fel, milyen volt a kapcsolatod a szüleiddel, nekik milyen kapcsolatuk volt egymással, és hasonlítsd össze azzal, hogy most milyen kapcsolataid vannak. Ellentétes a gyermekkoroddal, vagy azonos?
  8. Érdemes lehet elemezni a múltbeli párkapcsolatokat is. Ebből megtudhatod, hogy miben hibáztál, mit tettél helyesen, mitől működött a kapcsolat, és mitől nem.
  9. Tudd értékelni önmagad! Nézd végig, hogy miben vagy sikeres, miket értél már el az életben, mihez van tehetséged.

Ne a külső elvárásoknak akarj megfelelni!

Ha megvizsgáltuk magunkat, akkor már jó eséllyel azt is tudhatjuk, hogy milyen partner illik hozzánk. Lehet, hogy szüleinknek, vagy barátainknak teljesen más igényei lennének, de nem szabad, hogy ezek befolyásoljanak minket, hiszen nem nekik, hanem magunknak keresünk társat. Az elvárásoknak való megfelelés és a félelmek megakadályozhatnak a boldogság kiteljesedésében, ezért próbáljuk meg ezeket kizárni.

Az igényeink egyénenként eltérőek és mindannyian mások vagyunk. Nagyon fontos, hogy amikor feltesszük magunknak a kérdést, hogy “Mit várok egy párkapcsolattól?”, akkor ne egy sztereotíp kapcsolati modellt képzeljünk magunk elé, és próbáljuk az illúziót is elkerülni.

Ha te is szeretnél sikeres nő lenni, de nem tudod, hogyan, akkor érdemes elolvasnod a 99% Légy az egyetlen! című könyvem vagy részt venni a 99% 2 napos tanfolyamomra, hogy te is magabiztos, határozott, tartással teli nő lehess, akit megbecsül a férfi.

Tari Valéria párkapcsolati tanácsadó írásait, gondolatait minden szerdán olvashatod itt, az ÉvaMagazin.hu-n!

Ezen kívül itt találkozhatsz még vele:

https://99szazalek.blog/

Így kerüld el a tipikus párkeresési hibákat!