A legbosszantóbb dolgok, amikkel a párok szabotálhatják egymás nyugodt alvását

Borítókép: A legbosszantóbb dolgok, amikkel a párok szabotálhatják egymás nyugodt alvását Forrás: gettyimages
Lehet, hogy nem is gondolnátok rá, hogy bizonyos alvási szokásotokkal a másiknak álmatlan éjszakákat okoztok!

Mielőtt azt hinnétek, hogy a horkolás az egyetlen durva zavaró tényező a közös alvásban, most megmutatjuk, hogy mik még a leggyakoribb éjjeli szokások, amelyek bizony képesek szabotálni a mellettünk pihenni akaró ember nyugalmát. Magatokra ismertek valamelyikben? Akkor érdemes róla elbeszélgetni, és valamilyen egyezményes megoldást találni!

# Amikor nincs szinkronban a "menetrend"

Ha mondjuk eltérő, vagy nagyon eltérő időpontban mentek el aludni. Ezt okozhatja akár egy éjszakai műszak; vagy valamelyik fél éjszakai "játékszenvedélye" is, aminek eredményeképp bőven éjfél után érkezik meg a hálószobába.

# Az éjszakai kijárkálás

Ha menni kell, hát menni kell... De a mosdólátogatási gondokat lehet, hogy orvosi segítséggel viszonylag egyszerűen meg lehetne oldani.

Forrás: getty

# Ha valaki állandóan mocorog, dobálja magát

Rosszabb esetben annyira kapálódzik álmában, hogy akaratlanul még talán le is kever egyet-kettőt a mellette aludni próbálónak. Ilyenkor érdemes elmenni akár egy alvásterapeutához, aki segít leásni a probléma gyökeréhez. Ha nem megy a változás, még mindig ott a két szimpla ágy, vagy a külön szoba megoldása. De inkább menjen, nem?!

# A hőmérséklet problémája

Ha nem közelítenek a hőérzettel kapcsolatos álláspontok, az bizony elég nagy gebaszt tud okozni. Mondjuk valaki nyáron sem szeret teljesen nyitott ablaknál aludni, míg a társa legszívesebben full kapacitáson magára engedné a légkondit. Érdemes odafigyelni magunkra és a másikra is, hiszen akár meg is betegíthetjük a szervezetünket egy-egy rosszul beidegződött hűtési, vagy fűtési szokással!

Forrás: getty

# Eltérő igények

Már azon elcsúszhat a dolog, hogy a két személy teljesen más fényviszonyok közt szeret aludni. Van, akinek kell egy minimális fény a pihentető alváshoz, megint más pedig csak korom sötétben képes ellazulni. És akkor még nem is említettük a TV jelenlétét a hálószobában! Az ellmúlt években már igen sok kutatás rávilágított, hogy nem kimondottan egészséges bármilyen elektromos kütyüt is bevinni a pihenésre szánt helyiségbe, de nagyon sokan még mindig képtelenek elszakadni az esti műsoroktól. A legnagyobb gondról talán akkor beszélhetünk, ha valaki kizárólag a duruzsoló és villódzó televízió mellett képes elaludni. Ebben az esetben feltétlenül érdemes felkeresni egy szakértőt!