Lomtalanítás: dolgok, amiktől minél gyorsabban szabadulj meg, és amiket tilos kitenned

A híresztelésekkel ellentétben idén is maradunk a jól bevált „utcára rakom a lomot”-módszernél, ami, valljuk be, a legtöbb ember számára kényelmes és jó hír. Nálunk, a 13. kerületben március 21-én lesz a nagy nap, de mindenkinek érdemes időben megnézni a helyi lomtalanítási szabályokat, mert minden település és kerület más és más szabályokat alkalmaz.
Ami engem illet, igen gondosan fésültem át a lakás különböző pontjait, hosszan mérlegelve, hogy mik azok a tárgyak, amitől képes vagyok megválni. Nem vagyok szívesen és gyakran szelektáló fajta, de kényszeres gyűjtögető sem, folyamatosan balanszírozok a két véglet között. Idén rászántam magam végre, hogy megszabadulok ütött-kopott Ikeás íróasztalomtól, a macska ezer éve használaton kívüli kaparófájától, illetve jó néhány felesleges ruhától és apróságtól, a régi kis komódról viszont, amit még eladott családi házunkból mentettem ki annak idején, minden erőfeszítés ellenére most sem voltam képes lemondani. Inkább kerestem neki új helyet. Így megy ez.
Ti hogy vagytok vele? Nézzetek mélyen magatokba: nehéz vagy könnyű a lemondás? Nosza, gondoljuk át együtt, mik is azok a teljesen felesleges tárgyak, amiket a saját érdekedben jobb eltávolítani az otthonodból, még akkor is, ha régóta megvannak, és ha gyengéd szálak fűznek hozzá! Előtte azonban mutatjuk, miket tilos kidobni lomtalanításkor!

És mik azok, amiket tilos kidobni a lomtalanításkor?
Ne feledd, nem szabad mindent ész nélkül kipakolni!
Elektronikai hulladék
Tévé, számítógép, monitor, hűtőgép: ezeket külön gyűjtőpontokra kell vinned.
Veszélyes hulladék
Festékek, vegyszerek, gyógyszerek, autógumik, akkumulátorok – ezeknek sincs helye odakint.
Építési törmelék
Beton, csempe, tégla, gipszkarton: ezek nem lomnak, hanem építési hulladéknak számítanak.