Marie Kondo módszere, avagy a tévéshow, amitől a fél világnak takaríthatnékja támad otthon
A KonMari módszer 34 éves anyukája, aki szerint elég az összehajtott ruhákat függőlegesen, egymás mellé fogva behelyezni a fiókba, már eddig is szép sikereket tudhat maga mögött; könyve, a Tiszta öröm – a rendteremtés művészete 2014-ben jött ki angolul, 2018-ban pedig magyarul, de az igazi áttörés az elmúlt pár napban, a Netflix-realitynek köszönhetően következett be, mivelhogy a nép végre képkockáról képkockára végigkövetheti, hogyan szortírozza ki egy átlag amerikai, kisgyerekekkel élő család az otthonát alig néhány hét leforgása alatt, mondjuk.
Az újdonsült MarieKondo-rajongók azóta is tombolnak a közösségi médiában, ezrek vágtak rendet az otthonukban, illetve vettek könnyes búcsút egy-egy régi, kedves tárgyuktól.
De mi a KonMari módszer titka? Mitől hasít jobban, mint a többi, eddig már jól ismert rendszerező eljárás? Nos, véleményem szerint az biztosan segít rajta, hogy Kondo japán – még angolul sem tud, tolmáccsal jár, aki az esernyőjét is tartja valamilyen általam kifürkészhetetlen oknál fogva. Ez igen sokat hozzátesz a hitelességéhez és erősíti a japánok fegyelmezettségéről és titokzatosságáról alkotott képünket. De talán még fontosabb, hogy Marie szereti a tárgyakat, azokat is, amiktől megszabadulni készül. Az ügyfeleit is arra biztatja: köszönjék meg a kiselejtezett holmiknak az akár hosszú éveken át tartó szolgálatot és bánjanak velük kíméletesen.