5 tipp, hogy idén a te mikulásvirágod is túlélje az egész téli szezont

Borítókép: 5 tipp, hogy idén a te mikulásvirágod is túlélje az egész téli szezont Forrás: Getty Images / Barbara Eddowes
Nincs karácsony mikulásvirág nélkül. Akár ajándékba kaptad, akár magadnak szerezted be, tudunk pár szuper biztos tippet, amelyek segítségével idén a csodás piros növény túlélheti a karácsonyi szezont. Sőt, akár a szilvesztert is!

Be kell valljam, nem tartozom kifejezetten a „plant mamák” közé, de mindig irigykedve figyelem azokat, akiknek számtalan virágzó szobanövény díszíti a lakás több pontját. A mikulásvirágot viszont szinte minden évben beszerzem az ünnepek előtt, és több-kevesebb sikerrel szerencsére túlélik karácsonyig. Most viszont összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat a növénnyel kapcsolatban, hogy a te mikulásvirágod a lehető legszebb pompájában díszelegjen majd az ünnepi asztalon.

Azt tudtad, hogy a mikulásvirág valójában egy trópusi cserje?

Bizony, bár neve azt sugallja, valójában a színén kívül semmi köze a Mikuláshoz vagy a karácsony ünnepéhez. A mikulásvirág egy trópusi cserje, mely leginkább Közép-Amerikában található meg és Mexikóban őshonos. Az aztékok „csillagvirágnak” nevezték és piros szirmait festéknek használták.

Forrás: Unsplash / Jessica Fadel
Csak pár trükk, és a te mikulásvirágod lehet a legszebb karácsonykor!

A mikulásvirág virága valójában nem is piros, és nem is rózsaszín

A leggyakrabban piros, olykor fehér és rózsaszín szirmok azonban nem is a növény virágai, hanem színes virágzati fellevelei. Valódi virágzata a fellevelek alatt, a növény közepén sárga fürtök formájában jelenik meg. Ha szeretnéd, hogy a mikulásvirágod minél tovább pompázzon gyönyörű színében, olyan mikulásvirágot válassz, melynek apró, sárga virágai még bimbós állapotban vannak.

A mikulásvirág mérgező… vagy mégsem?

Bár megoszlanak a vélemények ezzel kapcsolatban, alapvetően a mikulásvirág nem mérgező növény, viszont tejszerű váladékot tartalmaz, amelyet a növény megvágásakor láthatunk. Ez bőrön vagy szembe kerülve irritációt okozhat, ezért mindig bánj körültekintően vele.

Ha pedig szeretnéd tudni, hogy milyen trükkökkel nevelgetheted a mikulásvirágodat úgy, hogy akár a jövő évet is túlélje, nézd végig a galériában!