Végül is hogyan kell helyesen kimosni a famereket?

farmer,farmermosás,mosás,tippek,szakértők Forrás: unsplash
Vannak, akik szerint csak és kizárólag kézzel szabad mosni a farmert, mások állítják: egyáltalán nem kell mosni. A legtöbbünk pedig egyszerűen csak bevágja a mosógépbe. De vajon melyik módszer helyes?

Erre a kérdésre kereste a választ nemrég a goodhousekeeping.com, melynek során különböző teszteknek vetették alá a farmereket a Good Housekeeping Institute Cleaning and Textiles Lab.

  • A teszt során különböző anyagú farmereket, különböző mosószerekkel, különböző hőfokon mostak. Hogy melyik farmermosás tűnt szerintük a legjobbnak és mire érdemes figyelni a tisztításuk során?

  • Véleményük szerint mindegy, hogy régi vagy új farmerről beszélünk, minden esetben érdemes kifordítva mosni őket a mosógépben, így kevésbé kopnak a zsebek, gombolások és derékszíjjak mentén és persze tovább megőrzik színűket.
farmer,farmermosás,mosás,tippek
Forrás: goodhousekeeping
Ez a helyes farmermosás a szakértők szerint
  • Fontos, hogy mosás előtt a cipzárakat, gombokat és csatokat is rögzítsük, így kevésbé teszik tönkre az anyagot és ezzel megakadályozhatod, hogy más ruhaneműbe is belegabalyodjanak és ezzel tönkretegyék azt.

  • A szakadt farmereket érdemes a lyuggatások mentén műanyag zoknicsipeszekkel összefogni, így nem tud ezekbe semmi belegabalyodni és tovább szakítani őket. Abban az esetben, ha rengeteg ilyen szaggatás van a farmereden, azonban célszerűbb inkább kézzel mosni a nadrágokat.

  • Azt is tanácsolják, hogy színmegőrző mosószert használjunk a farmerek mosásához, és kifejezetten ajánlják erre a célra a Woolite Darks folyékony mosószert, illetve a Tide folyékony, színmegőrző mosószereit. Ezek a mosószerek segítenek a szövetek színmegtartásában és a vízben lévő klórt is semlegesítik, amelyek elhalványíthatják a textilek színét.

  • Végezetül pedig azt tanácsolják, hogy ha tehetjük hideg vízben mossuk a farmerből készült holmikat, a harmadik vagy negyedik viselés után, így a fekete és sötétkék farmerek is tovább megőrzik színűket és akkor is csak rövid, kímélő programon tegyük.

Ha pedig a makacs foltoktól szabadulnál meg a textíliákon, a galériánkban találsz néhány hasznos tippet.