A krémes tégely új élete: mert nem mindegy, hogy milyet vásárolsz, ahogyan az sem, hogy mi lesz a sorsa, miután kiürült!

Szeretem ezeket a kezdeményezéseket. Számomra sokkal szimpatikusabb lesz egy brand, ha nem csak a nyereséget, a környezetünket is szem előtt tartja.
A kozmetikai termékeknél különösen fontosnak tartom, hogy cégek a lehető leginkább minimalizálják a csomagolásokat és/vagy újrahasznosított anyagból készítsék azokat, hiszen elképesztő mennyiségű hulladék keletkezik a szépségiparból. Persze a hulladékcsökkentés nem csak a vállalatok felelőssége, a miénk is, még akkor is, ha egy-egy háztartásban keletkezett hulladék mennyisége elenyésző a világviszonylatot tekintve.
Válassz márkát okosan!
Válassz olyan márkákat, mint például a Kiehl’s, így biztos lehetsz benne, hogy a kiürült tégelyed csomagolásként reinkarnálódnak újra. Náluk ráadásul minden egyes leadott flakon után kapsz egy pecsétet, és minél több pecsétet gyűjtesz, annál több ajándékkal jutalmaznak meg téged. Szóval ez amolyan win-win-win helyzet, ami jó a Földnek, neked és persze a márkának is.

Hasznosítsd újra!
Számtalan tégely van, ami miután kiürült, új funkciót kaphat. Ahogyan vasárnap mi apró pozsgásokat ültettünk az arckrémes tégelyekbe, úgy te is bátran megteheted ezt otthon, de még számtalan másra is felhasználhatod ezeket a tubusokat.

Kicsit pimpeld fel őket és tárolj bennük gombostűket, gémkapcsokat, fülbevalókat vagy egyéb apró tárgyakat. A lényeg, hogy légy kreatív és környezettudatos!

Válassz a jó és a rossz műanyagok között!
A kozmetikai termékek nagy részét műanyag tégelyekbe és tubusokba csomagolják, hiszen ezek igen könnyűek, emellett pedig nem kimondottan törékenyek. Viszont van velük egy óriási bibi! Egyes műanyag tégelyekhez olcsó, és egyben veszélyes anyagokat használnak fel, amik a bennük lévő krémekkel érintkezve káros kémiai anyagokat bocsájtanak ki.
A PVC és polisztirol csomagolásokból például önmagában olyan kemikáliák oldódhatnak ki, amelyek rákkeltőek lehetnek. A huzamosabb ideig benne tárolt kencék, a magas hőmérséklet és a lúgos vagy savas közeg pedig még inkább veszélyessé teszi ezeket.
Egyéb műanyagcsomagolásból pedig akár olyan anyagok is kioldódhatnak, amelyek szívbetegséget, asztmát, cukorbetegséget, pajzsmirigy- és egyéb hormonális zavarokat is okozhatnak. A földbe és a vizekbe kerülve pedig éppolyan veszélyesek lehetnek!
Szerencsére létezik egy olyan besorolása a műanyagoknak, amivel könnyedén eldönthetjük, melyek a jók és melyek a rosszak!

Ha ezeket az apró lépéseket szem előtt tartod, óriási lépést tehetsz affelé, hogy csökkentsd az ökológiai lábnyomodat!