Borítókép: 9 lépés, amivel csökkentheted a szeméttelepekre vagy óceánokba kerülő műanyag mennyiségét Forrás: flickr

9 lépés, amivel csökkentheted a szeméttelepekre vagy óceánokba kerülő műanyag mennyiségét

És ha még mindig az motoszkál a fejedben, hogy egyetlen ember erőfeszítései nem számítanak, akkor csak próbáld meg kiszámolni, hány darab vagy kiló újonnan termelt nejlonzacskót, műanyag palackot, nejlonfóliát és más csomagolóanyagot viszel haza egy évben.

Elképesztő, horribilis méreteket ölt a műanyagszennyezés, évente több milliárd tonna műanyag köt ki nem csak a szemétlerakó helyeken, de az óceánokban és más „természetes szeméttelepeken” is. A most megjelent National Geographic

is nagy hatást váltott ki a világ közvéleményéből hajmeresztő (bár nem új keletű) adataival, hogy például évente 5–14 millió tonna műanyagot vetnek ki a Föld óceánjai magukból. De miért érint ez minket, akik olyan messze lakunk a tengertől (sajnos)? Hát azért, mert ezek a műanyagdarabok részben tőlünk, átlag fogyasztóktól is származnak. Az eldobott műanyag sokszor a folyókban köt ki, a folyók pedig a tengerbe ömlenek.

De ha megnézünk egy-két sokatmondó fotót,

műanyag, műanyagszennyezés, műanyaggyártás, műanyagmentes élet, műanyagot esznek tengeri állatok,
Forrás: vince cinches

...akkor kétszer is meggondoljuk, hogy hány mini nejlonzacskót tépünk le vásárlás közben a boltban, olyan bonbont veszünk-e, amelynek minden darabja külön celofánba csomagolva vagy inkább táblás csokit, és egész pontosan miből isszuk a fröccsöt egy fesztiválon.