Mesekönyvek, amik arra tanítják a gyereket, hogy fogadja el a másságot

Borítókép: Mesekönyvek, amik arra tanítják a gyereket, hogy fogadja el a másságot Forrás: Annie Spratt/Unsplash
Valószínűleg akkor is hallottál már a Meseország mindenkié című mesekönyvről, ha nincs gyereked, meg úgy egyáltalán nem érdekelnek a mesekönyvek.

A szexsuli.hu cikke.

A Labrisz Leszbikus Egyesület gondozásában a napokban jelent meg egy mesekönyv, ami a klasszikus meséket újra értelmezi: van benne roma Pöttöm Panna, leszbikus Hamupipőke, sárkányölő pincérlány, háromfülű nyúllal, mélyszegénységből, bántalmazó családból érkező és örökbefogadott gyerekhős.

Emiatt aztán homofób állampolgárok egy csoportja elkezdett aláírásokat gyűjteni a könyv betiltásáért, hiszen a betiltás intézménye mindig is tök jól működött a történelemben. Ja, nem…

Közben én meg felállva tapsolok, mert ezt tette ki hétfőn a Labrisz Facebookra – vagyis viszik a könyvet, mint a cukrot.

A Meseország mindenkié című könyvünket hatalmas érdeklődés övezi. A hétvégén elkapkodtá(to)k a könyvet a könyvesboltokból, ma újra töltöttük őket 😍

Posted by Labrisz Leszbikus Egyesület on Monday, September 28, 2020

Na, de erről jutott eszembe, hogy ajánlok neked még jó, magyar nyelven elérhető mesekönyveket, amiben nem jön a szőke herceg fehér lovon a királylányért, maximum a másik szőke hercegért. Vagy amik úgy egyáltalán olyan témákat feszegetnek, amiről muszáj beszélgetni a gyerekkel a saját nyelvén, hogy nyitott, elfogadó felnőtt legyen belőle, ne tojásdobáló, “csakanégyfalközöttcsinálják” agresszor.

Az állatok szerelmi élete

Azt nem tudom, hogy a nemzetet a “meleglobbitól” féltő politikusok, mit éreznek a meleg állatok iránt, vagy azzal kapcsolatban, hogy a csikóhalaknál a hím hordja ki a bébiket, de ezt a könyvet mindenkinek érdemes elolvasnia, nemcsak a gyerekeknek!

Érdemi felvilágosítás híján a szaporodás rendkívüli sokfélesége mellett arról sem értesül az élő környezetének megismerésére törekvő, ilyen irányú gerjedelmeit csak a módszeres köznevelés hatására elveszítő embergyerek, hogy a szexuális magatartásformák nem szorítkoznak a különböző nemű egyedek közötti interakciókra. Vagyis, hogy a másság általánosan elterjedt jelenség az egész állatvilágban
írja a könyvről Vajna Tamás a Qubiten.

Lili és a bátorság

“A mese Liliről szól, akinek egy cirkusz az otthona. Sok barátja van a társulatban, de leginkább a Bűvész áll hozzá közel. Vele tölti a legtöbb idejét. A kislány arról álmodozik, hogy egyszer majd ő is a Cirkusz Királynője lesz, Anyukájával egyetemben. Ám ehhez rengeteg bátorságra van szüksége, amit a Bűvész segítségével próbál elérni. A férfi ezt kihasználva támogatás helyett egészen mást csinál a kislánnyal...

A cikk további részét a linkre kattintva olvashatod!

Egyebek mellett erre készít fel a Lili és a bátorság című mesekönyv