A legfrissebb Éva magazin témája: kinek akarsz megfelelni?
Almási Kittivel a megfelelési kényszerről beszélgettünk
Szíven ütött, amikor azt mondja az elvárások fogságából kitörni akaró emberről, hogy „jobb esetben eljut addig, hogy… szépen lassan megtanul nemet mondani, ahol nemet akar mondani, és igent mondani ott, ahol igent szeretne. Ez nem egy gyors folyamat, mert minden lépcsőfoknál el kell hitetnie magával, hogy szerethető és elfogadható, akkor is, ha nem azt az utat járja be, amit mások elvárnak tőle.”
Fedetlen bájak, avagy miért bűn, ha egy kicsit több bőrfelületet mutatunk magunkból?
Idén szeptemberben a párizsi Musée d’Orsay munkatársa megtagadta egy nőtől a belépést, csak mert túl mélynek találta a dekoltázsát. Az érintett nő joggal nehezményezte, hogy ezzel a hozzáállással az intézmény nemi diszkriminációt valósít meg, hiszen akadályozza a nők hozzáférését a kultúrához. Hab a tortán, hogy a Musée d’Orsay-ben látható, számos akt mellett, Gustave Courbet „A világ eredete” című festménye, amely premier plánban ábrázol egy vulvát.
A nőknek sokáig kellett több ruhát magukon viselniük, mint a férfiaknak. Sok réteg szoknyát, alsóneműt, kendőt, kalapot, kesztyűt – nyáron is… Aztán a 20. században vetkőzni kezdtek, és mára sokuk beéri pár tenyérnyi anyaggal a testén. De vajon hogyan változik ettől a világban a róluk alkotott kép, és a saját képük önmagukről? Olvasd el Antoni Rita írását!
Neked a férjed az első vagy a gyerek?
A barátnőm válik a férjétől, két gyereke apjától. Visszatekintve úgy látja, túlságosan is gyerekközpontú életet rendeztek be maguknak, és nem fordítottak elég energiát a házasságukra. A jövőre nézve esküszik, hogy a párkapcsolatot fogja első helyre tenni. Ez nagyon elgondolkodtatott. A szakirodalom azt javasolja, hogy a házastársadat tedd az első helyre. Például azért, mert a párkapcsolat az az alap, amiből a gyerekek születése fakadt, és a gyerekek felnőtté válása után is ez lesz az a bázis (jó esetben), ahová visszatértek. Közben a gyakorlatban szinte az összes általam ismert család a gyerek körül forgó ringlispíl. Miért van ez?
Óvatosan a mániás szerelmessel!
Mélyen megrendített, amikor az író, publicista Kácsor Zsolt néhány évvel ezelőtt az Évában beszélt először nyíltan a bipoláris depressziójáról. Mostani írásában ennek az állapotnak egy különleges szegmensét mutatja be: az eufóriát, a csúcsot, a mániás szakaszt. “Nők: vigyázzatok a mániás szerelmessel!” – figyelmeztet, és azt sem tudom, hogy sírjak-e vagy nevessek.
Hogyan ne keverd az üzletet a barátsággal?
„Egyszer megkérdeztem erről egy barátomat – írja Lami Juli –, aki nem mellesleg kiváló üzletember, és a következő egyszerű tippet adta: ne üzletelj a barátoddal. Azt is hozzátette, hogy fordítva működhet a dolog, azaz közös üzletből lehet jó barátság, jó barátságból azonban nagyon-nagyon ritkán lesz jó üzlet.” Ha mégis ilyesmire adod a fejed, olvasd el tippjeinket, és mindenek előtt papírozz le mindent!