A világtörténelem legbizarrabb munkái, amit ma már senki nem vállalna: a bűnevőtől a csatornabúvárig

Borítókép: A világtörténelem legbizarrabb munkái, amit ma már senki nem vállalna: a bűnevőtől a csatornabúvárig Forrás: travelarium / Envato
Te is azok közé tartozol, akik gyakran elégedetlenek a munkahelyükkel, valami izgalmasabb, változatosabb feladatra vágynak, vagy úgy érzik, nem értékelik eléggé a felettesei és kollégái? Hidd el, ha végignézed ezt a listát a múltbeli borzalmas munkákról, sokkal pozitívabban fogsz tekinteni a mostani állásodra!

A munka jelentős részét teszi ki életünknek, hiszen az emberek többsége a nap egyharmadát munkával tölti. De sokszor munkaidőn kívül is a feladatainkkal foglalkozunk, tehát nagyon nem mindegy, milyen állást töltünk be – és persze nem csak a fizetésünk miatt. A feladatkörünk sokszor egészségügyi és mentális állapotunkat befolyásolja. Sajnos sokaknak nem adatik meg, hogy olyan munkát vállaljon, amit szívesen végez, és jól érzi magát közben. Egy 15 országban végzett felmérés szerint a legnagyobb arányban az indiaiak szeretik a munkájukat (91%), a japánok viszont 48%-kal a lista végére kerültek.

Forrás: AydinovKamran / Envato
Manapság is sokan elégedetlenek a munkájukkal, de legalább nem gusztustalan feladatokat kell elvégezniük, mint sokaknak a középkorban.

Magyarország is valószínűleg inkább a japánok statisztikájához áll közelebb, mintha társadalmilag belénk lenne kódolva az elégedetlenség. Az viszont biztos, hogy ha évszázadokkal ezelőtt is végeztek volna hasonló kutatást, eltörpült volna azok aránya, akik azt válaszolták volna, hogy elégedettek a munkájukkal. Természetesen ma is sokan dolgoznak – főleg fejlődő országokban – borzalmas munkakörülmények között, de a középkorban Európa-szerte is rengeteg olyan állás létezett, amelyet csak végső elkeseredésükben vállaltak el az emberek, ha nem volt más módjuk a megélhetésre.

Ha kíváncsi vagy, mik ezek, nézd végig az alábbi galériát: ezek a világtörténelem legbizarrabb munkái!