Gyerekként hallottam, ahogy a szüleim szexelnek, és rosszul voltam tőle

Borítókép: Gyerekként hallottam, ahogy a szüleim szexelnek, és rosszul voltam tőle Forrás: Patrick Fore / Unsplash
Panelben nőttem fel, ezernyi zaj és nesz közepette, de csak kiskamasz koromban figyeltem fel a szomszéd hálószobából átszűrődő hangokra, vagy csak ekkortájt raktam össze magamban, hogy mi is lehet ez. Vera története

Utáltam az egészet. Volt, hogy már a lefekvést is halogattam, rosszkedvűen vártam az éjszakát. Azokon az estéken kikeltem az ágyból, odalopóztam a két szobát elválasztó ajtóhoz, és még külön hallgatóztam is. Magam sem értettem: egyszerre vonzott és taszított a dolog. Egyszerre voltam kíváncsi és egyszerre borzadtam az egésztől. Hogy ekkora katyvasz van bennem, attól még külön is rosszul éreztem magam. Olyan jó lett volna, ha valaki azt mondja, teljesen normális, amit érzek. De hát magát az élményt sem meséltem el senkinek. Nővéremmel, akivel egy szobában nőttünk fel, csak pár éve, felnőtt korunkban osztottuk meg egymással az emlékeinket. „Te is hallottad?” „Én is. Te is?” „Én is.” Hogy miért nem beszéltük meg akkor, nem tudom.

Mindenesetre ezeken a mozgalmas éjszakákon nem feküdtem vissza az ágyamba, hanem paplanostól kihurcolkodtam a nappaliba, ami a legtávolabb esett a szülői hálótól. Lefeküdtem a kanapéra, és ott aludtam csendben és nyugalomban hajnalig, amikor is valami belső érzék még idejében felébresztett, mielőtt még a szüleim felkeltek volna és felfedeztek volna. Olyankor visszacuccoltam a saját ágyamba, és még aludtam egy sort. Azt hiszem, meg akartam őket védeni attól, hogy azt kelljen érezniük: „tudom, hogy tudod”.

Sokáig még az emlék is rossz érzéssel töltött el, mígnem az egyik szerelmem – aki kábé az első volt, akinek beszéltem róla – rá nem világított, hogy akár örülhetnék is, hogy a szüleim szerették egymást. Végül is, igaza van.

Mindenesetre elhatároztam, hogy ha saját lakásom lesz, nem egymás mellé kerül majd a hálószoba és a gyerekszoba. És ez így is lett.

Éva Psziché Est (személyes részvétel) - Lépj az újrakezdés és a megújulás útjára!

Éva Psziché Est (személyes részvétel) - Lépj az újrakezdés és a megújulás útjára!

Időpont: 2020. szeptember 24., csütörtök, 18.00–20.30
Helyszín: Budapest Kongresszusi Központ, Bartók terem, 1123 Budapest, Jagelló út 1–3. 

LÉPJ AZ ÚJRAKEZDÉS ÉS A MEGÚJULÁS ÚTJÁRA!

Előadóink maguk is átéltek már nehéz helyzeteket. Válást, szakítást, kirúgást, munkahelyi nyomást, kudarcélményt. Most megosztják veled, hogy mi vitte őket előre, és hogyan tudod te is kreatív energiává alakítani a feszültségeket!

HOGYAN DOLGOZTA FEL PALYA BEA A VÁLÁSÁT?
Miként építette újjá magát? Mi az, ami erőt adott neki, és neked is erőt adhat?
Bea egy egész albumot szentelt a válásának, az újrakezdésnek, és most már trénerként, előadóként dolgozik azon, hogy a mélypontok ne lehúzzanak, hanem felemeljenek minket, hogy a válságokból új értékek szülessenek.

MIRE JÖTT RÁ A PROGRAMOZÓ, AKINEK AZ A HOBBIJA, HOGY BOLDOGABBÁ TEGYE AZ EMBEREKET?
Hogyan elemezte ki a saját összeomlását? Miként leplezte le agyának titkos működését, mit tanácsol neked, ha elégedett, életvidám és sikeres akarsz lenni?
Molnár Ádámot régóta foglalkoztatja az emberi lélek. Tetten érte saját pszichéjét, és programozói gondolkodással tárta fel azt a folyamatot, ami megakadályoz minket abban, hogy bátrak és tettre készek legyünk. Elmondja, szerinte mi kell a boldogsághoz.

MEGLEPETÉSVENDÉG: STEIGERVALD KRISZTIÁN
Generációkutató, generációs mentor, aki a tudatOs odafigyelésben látja az egyéni és a családi boldogulás útját.

AZ EST HÁZIASSZONYA: BOMBERA KRISZTINA

Vendégeinkről és eladásaikról itt olvashatsz többet: www.evamagazin.hu/evaest 

PROGRAM:

Palya Bea énekes-dalszerző, előadó, tréner:
Újrakezdés – élet a válás/váltás és a külső tényezők változása után

„Én a saját utamat nem az áldozat, hanem a hős szemszögéből nézem: a nehézség nem arra való, hogy maga alá gyűrjön, hanem arra, hogy növelje az erőmet, és a legyőzése által valamilyen új készséget pallérozzak magamban.”

Molnár Ádám szoftver architekt, előadó, boldogságkutató:
Uralkodó mintáink. Hogyan hackeljük meg az agyunkat?

A világ megváltozott, viszont a testünkbe kódolt minták nem. Ha ezt felismerjük, s megtanuljuk, hogyan is működik az agyunk, hogyan lehet meghackelni a mintáinkat – akkor esélyt kapunk a változásra és a kontroll visszaszerzésére. S így arra is, hogy áldozatból életünk hősévé váljunk!”

Kerekasztal-beszélgetés
Palya Bea, Molnár Ádám, Steigervald Krisztián és Bombera Krisztina

Hogyan állj fel a nehéz helyzetekből? Hogyan teremts magadnak egy új valóságot? Miként lépj ki a komfortzónádból? Hogyan fedezd fel a belső erődet, és találj új megoldási mintákat?

HA ELJÖSSZ, MEGTUDOD!

Vedd meg a személyes részvételre szóló jegyed szeptember 24-ig csupán 3980 Ft-ért!

3980 Ft

Persze szülőként egyszerűen nem védhetsz ki minden necces helyzetet. Na de ezek...