Akkor most tárgyiasítom a férfitestet!

Borítókép: Akkor most tárgyiasítom a férfitestet! Forrás: @gregboko
Amikor illusztrációkat keresek egy cikkekhez vagy poszthoz, nagyon igyekszem, hogy legalább én a Szexsulin, ne tárgyiasítsam a nők testét, és ha kikerül egy meztelen ember fotója, annak legyen értelme, ne csupán annyi, hogy majd a “mellekkel begyűjtöm a lájkokat”.

A szexsuli.hu cikke.

Tökéletesre photoshoppolt arcú nő, boldogan néz, ő a teljesen indokolatlan dekoráció egy eladásra kínált ablakkeret vagy olyasmi mellett, amit azonnal meg kéne vennie a női testre éhes férfiközönségnek – ez az óriásplakát volt tavaly a “kedvencem” a Margit híd budai hídfőjénél. Szóval én a férfiak nevében is kikérem magamnak: ne tételezzük már fel, hogy minden férfi olyan egysejtű, hogy ha meglát egy vonzónak tartott női testet, akkor azonnal megveszi a mellette látott terméket.

Azért hoztam fel ezt az egészet, mert mindig örülök, amikor az Instán vagy máshol olyan profilt találok, ahol a férfi testeket művészi szinten reprezentálják. Nyilván azt ti is észrevettétek, hogy szexi lányokról készült ócska vagy éppen valóban klassz fotókkal tele az internet, de a pasitest nem kap ennyi figyelmet. Annyira megnézném, hogy milyen lenne a városkép, ha Budapesten egy napra lecserélnék az összes “női testes” hirdetést, plakátot pasitestekre. Na, akkor tűnne fel igazán, hogy mennyire mindennapi körülöttünk a nők testének a tárgyiasítása. A férfitestet nem tolják az arcunkba mindennap, ezért is hoztam nektek ezeket a képeket.

Egyébként milyen érzés ránézni ezekre a majdnem vagy teljesen meztelen pasikra? Szégyenérzet vagy jó érzés tölt el?

Itt egy londoni galéria Insta profilja, ők kifejezetten férfitest központú képekkel foglalkoznak:

Sajnáljuk, de a tartalmat időközben eltávolították az Instagram-ról.

Miben különbözik a férfi és a női orgazmus