
5 mesekönyv ovisoknak – 2. rész
1. Zdenek Miler: A kisvakond nagy böngészője
A böngészős, tele rajz és ábra könyveknek megvan az az előnyük, hogy olyan szabadságot adnak a szülőknek, amivel az előre megírt szövegű mesekönyvek egyáltalán nem rendelkeznek. Összebújva fedezzük felKisvakond legapróbb, legjobban elrejtett, ismert és új barátait!
A kedves (és az Anna, Peti, Gergő, valamint Bogyó és Babóca hangulatát, de nem pont őket idéző) történetek a déli altatáshoz kiváló kísérők, a rajzok nagyon szerethetőek, a verszövegek mondanivalója pedig nem túl "megterhelő"!
[cikk=41752]
Kitalálós versikék négy témára hangolva. Nyulász Péter hihetetlenül szórakoztatóan és kedvesen veszi rá a nagycsoportos és kisiskolás hallgatóközönségét, hogy a találós kérdésekre ügyesen megtalálják a válaszokat.
4. Kálmán Jenő: Sicc Afrikában
Szüleink gyerekkorának sztárját, az okos Siccet a gyerekeink is biztosan a szívükbe zárják. Az egyáltalán nem kínrímekbe szedett vicces verses meséket az amúgy az olvasásra nehezen rávehető apukák is szeretni fogják!
"Nekünk, csodatündéreknek is elkél néha egy kis vakáció. Ezért küldöm el az én hat legkiválóbb csodatündéremet egy időre a törpék falujába." – olvasható az elképesztően szerethető illusztrációiról híres Tony Wolf mesekönyvének fülszövegében. Aki ismeri és kedveli, tudja, hogy aranyat ér, ha véletlenül ráakadunk egy-egy mesekönyvére az antikváriumok polcain.