Ugye futhatok mellplasztika után?!

mellnagyobbítás, mellműtét, implantátum, futás mellműtét után, futás nőként Forrás: Oscar Wong / Getty Images
Az a helyzet, hogy olvasóink jelentős része női futó, akiket a leginkább érint ez a téma, ugyanis a mellplasztika a legnépszerűbb plasztikai műtét például az Egyesült Államokban az American Society of Plastic Surgeons adatai szerint. 2017-ben több mint 300 ezer nő döntött mellnagyobbítás mellett, köztük profi sportolók és hobbifutók is voltak. A Runner's World cikke.

Le is szögezhetjük tehát, hogy nem kizárt a sportolás a műtétet követően, ám nem árt a műtét minden paraméterét a jellemző aktivitáshoz igazítani. De nézzük a témában leggyakrabban felmerülő kérdéseket!

#vegyélhazait: Női sportmelltartó – Tropic mintás- PATENT DUO, méret: S/M

#vegyélhazait: Női sportmelltartó – Tropic mintás- PATENT DUO, méret: S/M

Patentduo nadrághoz illeszkedő sportmelltartó, méret: S/M

Ha L/XL méretben keresed, ITT találod.

A Slowfashion mozgalom magyar képviselője a “Patentduo” nagy gondot fordít a magas minőségre, hogy sport nadrágodat több évig is viselhesd.

PatentDuo új őszi mintája, a tropic minta, a minta speciálisan egyedileg tervezett, limitált darabszámban készül.

 

A termék limitált számban elérhető webshopunkban!

9500 Ft

Mennyire tartósak a beültetett implantátumok?

Fontos kérdés, hogy ellenállók-e a sporttal járó fizikai igénybevételnek. Azt kell tudni a mai mellplasztikánál használt modern implantátumokról, hogy hihetetlenül erősek és tartósak, képesek ellenállni akár súlyos traumáknak is, például autóbaleset során a kormánykeréknek csapódva is épek maradhatnak (persze egyéb sérülés ilyen esetben nem kizárt) anélkül, hogy megrepednének. Ehhez képest egy megerőltető fizikai tevékenység jóval kisebb behatással jár.

Hogyan kerüljenek elhelyezésre a mellimplantátumok?

A mellimplantátumokat általában a mellkasfal izmai alá ültetik vagy fölé. Egy hétköznapi futónál valószínűleg nem jelent érdemi különbséget a kétféle eljárás. Az izom alá elhelyezett implantátum felett az izom kinyúlik, és egy kicsit hosszabb ideig tart a gyógyulás, ám az eljárás valamivel természetesebbnek hat hosszú távon. Egy átlagos futó nem használja annyira a felsőtestét, hogy komoly különbség mutatkozzon az izom alá, illetve fölé ültetett implantátum elhelyezkedése között. Ám, ha egy profi sprinterről van szó vagy súlyemelőről, testépítőről, akkor a mellimplantátumokat az izom fölé érdemes elhelyezni. Ennek célja annak biztosítása, hogy a mellizmok ne feszüljenek meg a mellnagyobbító műtét során.