5 ok, amiért rajongok a Jane The Virgin című tévésorozatért (Britney Spears nincs köztük)

Borítókép: 5 ok, amiért rajongok a Jane The Virgin című tévésorozatért (Britney Spears nincs köztük) Forrás: europress
Az egyik legfelkapottabb amerikai tévésorozatról beszélünk egyébként; sajnos még nem vetíti magyar tévécsatorna.

Az, hogy Britney Spears is felbukkant a Jane The Virgin hétfőn sugárzott epizódjában,

egy jel a sok közül, ami arra utal, hogy az Egyesült Államok egyik legfelkapottabb tévéműsoráról beszélünk. Ebben a konkrét esetben azt kell mondanom, hogy a fősodorral úszom, vagyis egyetértek az amerikai tévénézők millióival. És persze a külföldi kritikusokkal: a Jane-t alakító, addig nem igazán ismert Gina Rodriguez alig néhány epizód után nyerte el a legjobb vígjátéksorozat-főszereplőnő Golden Globe-ját.A venezuelai telenovela alapján íródott amerikai tévésorozat az utóbbi évek terméséből az egyik kedvencem, csöpögősség ide, égszínkék szállodai tapéta oda.

Elmondom, miért nem vagyok képes lehasadni a Jane The Virginről:

1. Már az alaptörténettől is felszalad a szemöldökünk

A Jane The Virgin alaptörténete az, hogy Jane-t, aki a nagymamája intelmét követve úgy döntött, hogy vár a házasságig, egy rutinvizsgálaton véletlenül mesterségesen megtermékenyítik – igen, jól értettétek:teherbe esik, holott még szűz. A nőgyógyász, Luisa (miután épp előző este kapta rajta feleségét egy másik nővel, és a történések idején részeg, nincs magánál) rossz vizsgálószobába lép be, a szomszédos páciens kartonjával.A szomszédos páciens egyébként az ő, Luisa sógornője, így a saját testvére, a veszedelmesen jóképű szállodatulajdonos Rafael az, akinek a spermájával sikerül megtermékenyítenie Jane-t.

2. Tiszteletadás a latin-amerikai telenovelának

A 2014 őszén indultsorozat minden epizódjában nagyon hangsúlyosan kifejezi, mennyit köszönhet az amerikai televíziózás a latin-amerikai sorozatoknak. Olyannyira, hogy felül is írja az ember előítéleteit a kérdésben. A latino szereplők és a helyszín – Miami – mellett tele van a telenovelákra jellemző, ugyancsak meredek szövevényekkel. PéldáulJane történetesen egész véletlenül pont Rafael luxusszállodájában dolgozik pincérnőként, ami önmagában is remek alaphelyzet egy kis szerelmi háromszöghöz (merthogy Jane-nek van egy meglehetősen türelmes rendőrnyomozó vőlegénye is).Eközben a már említett nőgyógyász, Luisa nem mással, mint Rafael apukájának új feleségével keveredik titkos viszonyba, de erről persze senki sem tud, mint ahogy arról is csak Jane tinikorában megesett édesanyjának van tudomása, hogy lánya apja nem más, mint egy híres szappanoperasztár.

3. Remek, kipróbált telenovela-színészek

A tiszteletadás-jelleg abból is látszik, hogy a sorozatban fel-felbukkannak veterán szappanopera-színészek, mint a mexikói Jaime Camil, aki Rogeliót, Jane tévésztár édesapját játssza (mintegy önmaga paródiájaként?)vagy a Puerto RicóiIvonne Coll, aki Jane mélyen vallásos nagymamáját alakítja.

4. Jane minden, csak nem hülye

A karakter nagyon is jófej, helyes és intelligens, aki még a legmeredekebb helyzetben – például hogy megtartsa-e a babát –el tudja dönteni, mi a legjobb neki. Irigylésre méltóan határozott és megfelelően erős önbecsüléssel rendelkezik ahhoz, hogy ne érdekelje, mit gondolnak például mások arról, hogy terhes.

5. A narráció

A Jane The Virgin egyik legszórakoztatóbb eleme a narráció, amelyhez Anthony Mendez, aki angol és spanyol nyelvű hangalámondásokból él, kölcsönzi a hangját. A szövegek és a hozzájuk tartozó feliratok annyira viccesek (ami persze a forgatókönyvírók érdeme is), hogy a narrátor Emmy-díjat is kapott a munkájáért, az MTV pedig még videót is készített arról: milyen lenne, ha az átlagember hétköznapjait is ilyen narráció kísérné: