Ingyen szállás kutyafelvigyázásért? Remekül hangzik; azért erre a 9 dologra nem árt figyelned

Borítókép: Ingyen szállás kutyafelvigyázásért? Remekül hangzik; azért erre a 9 dologra nem árt figyelned Forrás: europress
A house sitting egyre bevettebb válfaja az otthoncserés utazásnak. Azért nem árt, ha tisztába kerülsz a kockázati tényezőkkel.

Ha house sitting keretében utazunk, azaz a szállás fejében vállaljuk, hogy vigyázunk a távol lévő házigazda háziállatára és/vagy házára, lakására, akkor előfordulhat, hogy problémák adódnak a gondjainkra bízott állattal: például nem jövünk ki vele vagy váratlanul megbetegszik. Ezeket a problémákat akkor tudjuk a legnagyobb eséllyel megoldani, ha amennyire csak tudunk, előre felkészülünk az összes lehetséges forgatókönyvre. Pórul járt house sitterek tapasztalatai alapján állítottuk össze tippjeinket. Még több tipp otthoncseréhez, kanapészörfhöz az októberi Éva magazinban!

1. Még mielőtt megérkeznénk a helyszínre, tisztázzuk mindkét fél részéről az elvárásokat, lehetőleg írásban, amelyet aztán mindkét fél elfogad.

2. Még jobb, ha vendéglátónkkal közösen kitöltünk egy megállapodást, amelyet mindketten aláírnk. Itt találunk ilyet.

3. Kérjük el a vendéglátónktól azoknak az embereknek a telefonszámát, akiket vészhelyzet esetén felhívhatunk: szomszédok, egy közelben lakó rokona vagy barátja, a bejárónő stb. Ez különösen akkor fontos, ha egyedül utazunk és tartózkodunk majd a lakásában.

4. Ha megkapjuk ezeket a számokat, hívjuk is fel őket és mutatkozzunk be. Lehet, hogy ez túlzott óvatosságnak tűnik, de inkább nyüzsögjünk egy kicsit feleslegesen, mint hogy éles helyzetben derüljön ki, hogy rossz számot írtunk fel, vagy a szám már nem elérhető stb.

[cikk=42185]

5. Tegyünk fel a házigazdánknak minél több kérdést. Elvégre nemcsak neki kell bíznia bennünk, hanem nekünk is benne. Ha bármivel kapcsolatban furcsa érzésünk van vagy nem tetszik, inkább keressünk másik szállást.

6. Javasoljunk Skype vagy Viber beszélgetést, hogy mindkét fél képet kaphasson (szó szerint is) a másik személyiségéről.

7. Egyezzünk meg előre, hogyan téríti meg a házigazda a költségeinket, ha váratlan helyzet adódik, amit kezelnünk kell és pénzt kell kiadnunk.

8. Feltétlenül kérjük el előre az állatorvos címét, telefonszámát, valamint a gondjainkra bízott házi kedvenc oltási könyvét.

9. Ha kutyára vigyázunk, kérjünk előre részletes instrukciókat: mit ehet, mit nem, mi a napirendje, hányszor és mikor kell sétálni vinni, hová mehet a házon belül és hová nem. Beszélgessünk vagy levelezzünk a gazdával az állatról: mennyire engedelmes, türelmes, vagy éppen lobbanékony és akaratos fajta, milyen vezényszókat ért és követ, milyen a vérmérskélete. Magától értedődik, hogy problémásabbnak ígérkező fajtát csak akkor vállaljunk el, ha nagy tapasztalatunk van kutyákkal kapcsolatban és vettünk már részt kutyaiskolai kiképzésben (ami legalább annyira a gazda kiképzése is – ha nem sokkal inkább –, mint a kutyáé).

Szuper előfizetési ajánlatunkért kattints ide!