Mikor, milyen táplálékot kapjon a nehezen elalvó baba?

Borítókép: Mikor, milyen táplálékot kapjon a nehezen elalvó baba?

Igen sok családnál gondot okoz a gyermek esti elalvása, illetve az éjszakai gyakori felébredések. Az alváskutatások kimutatták, hogy az alvás éberebb fázisában a csecsemők jelentős része felébred éjszaka, hogy ellenőrizze, környezetében minden rendben van-e. Ha mindent úgy talál, mint elalvásakor, fél-egy perc elteltével már alszik is tovább. Ha azonban gyermekünk ringatva, etetés közben, esetleg a szülők ágyában aludt el, de az éjszakai ébredése már a saját ágyában történik, akkor ellenőrző rendszere zavart jelez, és csak akkor tud visszaaludni, ha ismét ringatják, etetik, és a szülők a saját ágyukba viszik. Ezeket a fárasztó éjszakákat úgy lehet megelőzni, ha csecsemőnket minél hamarabb megtanítjuk egyedül, a saját ágyában elaludni. Az egyedül elalvás képessége nem veleszületett, hanem tanult folyamat. Következetességgel, türelemmel, szeretettel minden kisgyermek megtanítható aludni. Az éjszakai felébredéseket betegségek is okozhatják, mint a reflux betegség, étel allergiák, és az idegrendszeri károsodások. Az éjszakai nyugtalanság egyik természetes kiváltója a fogzás is lehet. A fogzás egy élettani folyamat és ezért nem ajánlott- a nyugodt alvás érdekében - rendszeresen valamilyen fájdalomcsillapítót adni.

Nagyon gyakran azonban egyszerű táplálási problémák vannak a háttérben. Sokszor előfordul, hogy délután 5-6 óra körül bőségesen kap enni a baba és este 8-9 óra körül alig eszik. Ne csodálkozzunk, ha hajnali kettő óra körül felébred. Ilyenkor át kell rendezni a napi étrendjét és estére laktató táplálékot kell kapnia.

Csupán forralt majd megfelelő hőmérsékletre hűtött ivóvízzel vagy 48 órán belül forralás nélkül HiPP Bébivízzel egyszerűen és gyorsan elkészíthető HiPP Tejpépek laktatóak a baba számára. Az anyatej-kiegészítő tápszert is tartalmazó HiPP Tejpép ásványianyag- és vitamintartalma miatt az egészséges táplálkozás pillére. A HiPP Tejpépek bioalapanyagokból, vagy prebiotikummal készülnek.

A prebiotikumok olyan természetes vízben oldódó élelmi rostok, amelyek ellenállva az emésztőenzimeknek, változatlan formában jutnak el a vastagbélbe, ahol segítik a hasznos baktériumok elszaporodását. A leggyakrabban előforduló prebiotikumok az oligoszacharidok, melyek közé tartozik a frukto-oligoszacharid (FOS) és a galakto-oligoszacharid (GOS) is. A galakto-oligoszacharid természetes formájában az anyatejben fordul elő, segíti a kalcium, magnézium, vas és cink felszívódását, gátolja a káros baktériumok megtelepedését a bélben.

A HiPP Tejpépek anyatejjel készítve még táplálóbbak.

Újdonság a 6 hónapos kortól ajánlott, bioalapanyagokból készült HiPP Jó éjszakát Tejalapú Anyatej-kiegészítő tápszer, amely a hozzáadott gabonaféléknek köszönhetően laktató, így segíti az egész éjszakán át tartó nyugodt alvást!


Dr. Tausz István
házi gyermekorvos
hipp.hu