Vásárolj, akár egy profi!

Borítókép: Vásárolj, akár egy profi!
Íme a legfontosabb szempontok ruhavásárlásnál!

Divatszerkesztőnk, Balogh Viki elárulja, ő milyen szempontok szerint vásárol a ruhaboltokban. Íme 8 tipp egy igazi profitól, amiket érdemes megfogadni!

1. Válaszd az időtállót a trendivel szemben!
Ha úgy érzed, hajlandó vagy nagyobb összeget áldozni egy igazán jó minőségű darabért (táska, cipő, kabát, stb.), olyat válassz, ami még 10 év múlva is divatos lesz! Fölösleges megvenni egy méregdrága shoppert neonzöldben, hiszen az nagy eséllyel jövőre már cikinek fog számítani, ráadásul a kombinálási lehetőségei is meglehetősen szűkek.


Táska: Karl Lagerfeld, 270 euró, netaporter.com

2. Gondold végig, mivel tudod majd viselni!
Ha a próbafülkében nem jut eszedbe legalább három variálási lehetőség az éppen próbált darabra vonatkozóan, ne vedd meg! Nem érdemes pénzt ölni olyan ruhaneműbe, amit aztán nem tudsz maximálisan kihasználni!

3. Figyelj a részletekre!
Igényes termékről árulkodik, ha az illető darabhoz pótgombokat, pótgyöngyöket sőt, extra cérnát vagy fonalat csomagoltak. Ez esetben a gyártó nem csupán egyetlen szezonra tervezett, így nagy eséllyel sokáig hordhatod a kiválasztott szépséget.
Mintás daraboknál figyelj a minták illeszkedéséhez a varrásoknál – főként a kockás vagy nagypöttyös ruháknál lehet szembetűnően csúnya, ha a minta elmászik. Az absztrakt minták esetében nézd meg, hogyan köszön vissza a díszítés a ruhaujjakon.


Szaténruha, Mango, 13995 Ft, mango.com


4. Kövesd a stílusod!
Bizonyos kor után az ember már tisztában van saját stílusával: tudja, mi áll jól neki, miben érzi jól magát, mi az, amit a munkahelyén viselni tud, melyek azok a darabok, amikből a legtöbbet ki tud hozni. Nem gond, ha "egyenruhában" jársz, sőt, ez kiforrott, erős karakterről árulkodik. Épp ezért, ne dőlj be a kisördögnek, amikor az a füledbe suttogja: "Kell neked még egy fekete zakó? Miért nem próbálozol meg inkább ezzel a pirossal? A Katinak is olyan jól áll..." Ha tudod, hogy nagyjából 0,5 % esélye van, hogy valaha is felvedd, viszont egy vagyonba kerül, maradj inkább a biztos opciónál...

--pagebreak--

5. A klasszikus nem feltétlenül unalmas!
A klasszikus bőrdzseki, ballonkabát, ceruzaszoknya vagy fehér blúz lehet izgalmas is – a titok a részletekben rejlik! Válassz fekete bőrújjal megspékelt bézs ballont, szolíd díszítésékkel feldobott szoknyát és inget vagy egy különleges szabású bőrdzsekit, és máris megtelik fantáziával a szetted!


Bőrdzseki, Pepe Jeans – Van Graaf – 2014 tavasz

6. Ha viszket, ha szúr, ha ráncolódik...
...hagyd a boltban, bármennyire is tetszik! Ha tudod, hogy allergiás vagy a fémekre, fel se próbáld a fémszálas pulcsit. Ha az illető ruhadarab már a próbafülkében szúr vagy viszketsz tőle, ne vedd meg – kíméld meg magad a jövőbeli kellemetlenségektől! Ugyanígy, ha a kiszemelt blúzt sokáig kell igazgatni ahhoz, hogy jól nézzen ki, nem neked készült! Csak azért adj ki pénzt, amiről azonnal látod és érzed, hogy nyerő.

7. A legjobb, ha természetes
Tudd, hogy mely anyagokat kedveled a leginkább, és csak azokra utazz. A műszálas holmik gyakran kényelmetlenek és könnyen tönkremehetnek a mosásban vagy vasalás közben. A legjobb, ha a természetes textúrák mellett maratsz: a pamut, a lenvászon, a selyem, a kasmír jó érzés a bőrnek. A természetes szálakból kötött pulcsik ráadásul sokkal kevésbé bolyhosodnak, mint a műszálas társaik.


Pamutkardigán, Noisy May, 67,42 euró, asos.com

8. Vizsgáld meg az eldolgozásokat!
Alaposan nézd meg, szépen van-e beszegve az illető ruhadarab, nem foszlik-e a varrásoknál, nem lógnak-e ki belőle maradék cérnaszálak; kötött cuccok esetében: nincs-e máris kihúzódva itt-ott a szál. Ha flitterek, gyöngyök díszítik a terméket, légy még figyelmesebb: nem hullanak-e esetleg máris a díszítések a ruháról? A gombokat húzogasd meg, elég tartósak-e, a cipzárokat is húzd fel-le néhányszor, nem akadnak-e, nem nyilnak-e szét.

Lejegyezte: Ribánszky Ágota