Készíts rusztikus szappantartót saját kezűleg

Borítókép: Készíts rusztikus szappantartót saját kezűleg
A Meska alkotói segítségével bemutatjuk, hogyan készíthetsz szappantartót.

Elkészítése a leírt lépések alapján igazán egyszerű!

Az ősz vége és a tél remek alkalom arra, hogy például egy kirándulás keretében kosár-, vagy koszorúfonáshoz alapanyagokat gyűjtsünk a természetben. A közismert fűz mellett számos egyéb növény fiatal hajtásai is alkalmasak használati eszközök készítésére; kísérletezzünk bátran a som, a mogyoró, a kőris, vagy az évente amúgy is metszésre kerülő gyümölcsfák ágaival!

Amire szükséged lesz:

Kb. 20 db egyenes, egészséges 1 éves faág, legalább 50-60 cm hosszúak (a példához birsalmafa egyéves hajtásait használtuk fel)
Éles metszőolló

1. A faágakról távolítsuk el az esetleges oldalágakat, leveleket.
2. Keressük meg a leghosszabb, legszebb vesszőt, majd óvatosan hajlítsuk meg és fonjunk belőle karikát a képen látható módon; ha kell, egy csipesszel rögzítsük, hogy szét ne csússzon.


3. Az előző, vastag ágvéggel átellenes oldalról indulva fonjunk a karikába egy másik vesszőt; próbáljunk az előző fonással párhuzamosan haladni. Ne aggódjunk a kiálló vastag végek miatt, azokat hamarosan levágjuk.

Még több csináld magad ötlet az Éva magazin decemberi számának Mollie Makes mellékletében!


4. Fonjunk a karikába további 3-4 gallyat, figyelve, hogy a vastag végek szimmetrikusan helyezkedjenek el a karika mentén.


5. Ha készen van az alapunk, fordítsuk fejjel lefelé, és a képen látható módon, a karika síkjával párhuzamosan vágjuk le a felesleges ágvégeket.


6. Válasszunk egy szép, vastagabb ágat, és fektessük rá középen az alapra.


7. Most kezdődhet a tartó „kitöltése” amihez keressünk közepesen vastag ágakat.


8. Az első ágat a karika pereme alatt bújtassuk át a középső ág felett, majd a túloldalon ismét a karika pereme alatt; a kilógó ágvégeket még nem kell levágni.


9. A következő ágat az elsővel ellentétes módon, a karika pereme felett, a középső ág alatt, majd ismét a karika pereme felett vezessük el.


10. A két előző módszert váltogatva adagoljunk új ágakat az elsőként betett ág két oldalára, egészen addig, míg teljesen kitöltjük a karikát. A közepétől távolodva érdemes egyre vékonyabb ágakkal dolgozni.
11. Ha minden ág a helyén van, a metszőollóval óvatosan, egyenként vágjuk le valamennyi ág végét előbb a tartó fenekén majd a színén; figyeljünk rá, hogy ne vágjuk őket túl rövidre, mert akkor könnyen széteshet a tartó.


12. Készen is van a rusztikus szappantartó, rögtön munkába is állíthatjuk!

Kézműves szappanokat és más házi kozmetikumokat a Meska oldalán találsz!